RX5700XT Nitro+ Toplama kasa

tokhan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Topladığım kasa hakkında fikrinizi almak istiyorum. Toplamda 7100 TL civarında tutuyor. Teşekkür ederim.

Sapphire RX5700XT Nitro+
MSI B450 Tomahawk Max
AMD Ryzen 3600
G.Skill 3600MHz CL18 Trident Z RAM
FSP Hydro 700W 800+ PSU
Corsair Force MP510 480GB SSD
Corsair Carbide Spec Delta kasa

Teşekkür ederim.Seçtiğim Ssd tavsiye ediliyordu.Alınmaz mı sizce? dediginiz kasayı almaya karar verdim(p400a). Psu'suz kasa almak istiyorum hocam.Mb511 çok iyi kasa ama şuanda psu'suz modelini bulamadim.Tavsiye ettiginiz ssd pek onerilmiyordu.Ondan elemistim.

@tokhan MP510 kesinlikle kötü değil. Elbette alınabilir. Sadece ben olsam çok çok fazla araştırdığım ve 970EVO'dan sonra en alınabilir performanslı + fiyatı da enteresan güzel olan bu SSD'i önerme gereği hissettim o kadar.

Makale A SAMSUNG KILLER olarak başlıyor :)

Kasa olarak da; Hydro 700W oldukça kaliteli doğru, sadece isterseniz direk 650W 80+ PSU'a sahip MB511'i de direk alabilirsiniz diye önerdim. Elbette tercih sizin. P400A ile FSP 700W'ı ayrı ayrı alabilirsiniz. MB511 içerisindeki PSU son derece kalitelidir bunu da belirteyim.

1573389570375.png

Dediğim gibi tercih sizin. P400A + Hydro 700W da alabilirsiniz direk MB511 650W da alabilirsiniz. Sisteminiz için 12V'dan 54 Amper verebilen bu PSU son derece fazla fazla yeterli emin olun.

NOT: Sistemimde işlemci ve anakartın maximum halinde sadece ikisine 130+180 olmak üzere 310W güç tükettirebiliyorum ve 46 Amper MasterWatt 600 Lite 80+ PSU'um rahatlıkla yetiyor. (SSD+HDD+HDD bağlı)

Son düzenleme:
@tokhan MP510 kesinlikle kötü değil. Elbette alınabilir. Sadece ben olsam çok çok fazla araştırdığım ve 970EVO'dan sonra en alınabilir performanslı + fiyatı da enteresan güzel olan bu SSD'i önerme gereği hissettim o kadar.

Makale A SAMSUNG KILLER olarak başlıyor :)

Kasa olarak da; Hydro 700W oldukça kaliteli doğru, sadece isterseniz direk 650W 80+ PSU'a sahip MB511'i de direk alabilirsiniz diye önerdim. Elbette tercih sizin. P400A ile FSP 700W'ı ayrı ayrı alabilirsiniz. MB511 içerisindeki PSU son derece kalitelidir bunu da belirteyim.

Eki Görüntüle 457840

Dediğim gibi tercih sizin. P400A + Hydro 700W da alabilirsiniz direk MB511 650W da alabilirsiniz. Sisteminiz için 12V'dan 54 Amper verebilen bu PSU son derece fazla fazla yeterli emin olun.

NOT: Sistemimde işlemci ve anakartın maximum halinde sadece ikisine 130+180 olmak üzere 310W güç tükettirebiliyorum ve 46 Amper MasterWatt 600 Lite 80+ PSU'um rahatlıkla yetiyor. (SSD+HDD+HDD bağlı)
Tesekkur ederim.Dediklerinizi arastiracagim.Ssd'yi siparis verdim yalniz.Kasa hakkindaki yorumlarinizi dikkate alacagim.

Gayet on numara sistem toplamışsınız, güle güle kullanırsınız umarım. Yalnız o kasanın 3 fanlı ve fansız modelleri var. 3 fanlı modeli Vatan’da 422 TL, en ucuz da Vatan’da görünüyor sadece internet sitesinde yok ama hemen her mağazada var gibi. Daha iyi bir hava sirkülasyonu için 3 fanlısını alın derim.

Gayet on numara sistem toplamışsınız, güle güle kullanırsınız umarım. Yalnız o kasanın 3 fanlı ve fansız modelleri var. 3 fanlı modeli Vatan’da 422 TL, en ucuz da Vatan’da görünüyor sadece internet sitesinde yok ama hemen her mağazada var gibi. Daha iyi bir hava sirkülasyonu için 3 fanlısını alın derim.

tesekkur ederim hocam.kasa isini hala arastiriyorum.

Başarılı bir sistem bence, üstelik ileriye dönük. Birkaç sene sonra Ryzen 5 3600'ü güncellemek istersen B450 Tomahawk Max'e 3700X, 3800X ve 3900X bile takabilirsin ki bu da seni uzun süre götürecek bir sistem demektir. Hepsi kaliteli parçalar, güzel 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı