RX580 4GB Dual'da ekran gidiyor, anlık FPS düşüyor

Luridrex

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı birkaç ay önce satın aldım RX 580 4 GB Dual. Performans konusunda bir şey fark edemedim ama bazen bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Mesela oyunda düşman karşıma çıkınca drop yiyebiliyorum ve en son az önce görüntü gitti kulaklığı çıkarttığımda ekran kartı aşırı derecede hızlanmıştı. PC'yi kapatıp açmadan düzelmedi zaten. Benchmark testi yaptım değerler normale göre düşük olabilir mi AMD kendi uygulamasının kaydettiği FPS değerlerini de atayım.( fanın bir tanesi orijinal değil değişmiş ve Zero fan özelliği yok yani sürekli dönüyor.) Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem bileşenlerim.
i5-7600
MSI H110M PRO-VD
Kingston HyperX 8 GB 2133MHz.
ASUS Dual RX 580 4 GB.
SanDisk SSD Plus 240GB.
500 GB HDD.

Dosya Ekleri

• aa.PNG
    aa.PNG
    129 KB · Görüntüleme: 55
  • ab.PNG
    ab.PNG
    120,7 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ekran gittiği vakit bilgisayarı yeniden açtığınızda Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Siyah ekran hatası için şu konuyu inceleyebilirsiniz.

Ekran kartı için Benchmark testini FurMark gibi programları ile deneyin.

Merhabalar. Ekran gittiği vakit bilgisayarı yeniden açtığınızda Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Siyah ekran hatası için şu konuyu inceleyebilirsiniz.

Ekran kartı için Benchmark testini FurMark gibi programları ile deneyin.
Yok hiç bir hata almadım. Furmark da stress testine mi sokmam gerekiyor 10-15 dk yeterli mi

Birazdan deneyeceğim ama şuan yükte değilken bu hatayı verdi daha önce de vermişti
Evet test yaptım 1080p 0x msaa ile sıcaklık bana yüksek geldi bi de fps düşük gibi sanki 72 ile başladı sonra 65 lere düştü fanın %110 olması da düşündürücü:)

Fotoğradı kendim beyaz yaptım boyuttan dolayı.

Dosya Ekleri

• ac.PNG
    ac.PNG
    226,8 KB · Görüntüleme: 25
  • ad.PNG
    ad.PNG
    675 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı