RX580 8 GB icin 650 Watt PSU yeterli mi?

Y.bey

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi bende R3 3200G işlemci var yavaş yavaş PC'yi toplamaya basliyorum fakat kafama şu soru takıldı benim PSU bilinmedik marka 650 Watt +80 bronz sertifikalı. Şimdi RX580 8 GB taksam bu PC'ye yeterli gelir mi herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? PC'yi APU şeklinde 1.5 yıl kullandım sıkıntı çıkmadı ama kafama takıldı şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pratikte yeterli bir değer fakat PSU marka model belirtmemişsiniz.

PSU'nun 12W'dan verdiği güç önemli.

Bunun dışında bilinmedik marka PSU'lar tehlikelidir. En yakın zamanda PSU değişmenizi öneririm. İleride büyük sorunlara yol açabilir.

Yeterlidir. RX580 in en büyük özelliğinden biridir düşük watt ihtiyacı olması.
Ben 3 sene 550 watt olarak kullandım.

Yeterli olur ancak marka model de önemli. No-Name PSU'lar güvenilir değil. 3200G, RX 580'e darboğaz yapar işlemciye yük binen oyunlarda.
Zaten biraz daha para biriktirip 5600 veya 3600 almayı düşünüyorum darboğaz dediğin gibi fazla olursa kenara koyup işlemciyi bekleyeceğim mecburen

Yeterlidir. RX580 in en büyük özelliğinden biridir düşük watt ihtiyacı olması.
Ben 3 sene 550 watt olarak kullandım.
Senin psu da bilinmedik marka değil mi

Pratikte yeterli bir değer fakat PSU marka model belirtmemişsiniz.

PSU'nun 12W'dan verdiği güç önemli.

Bunun dışında bilinmedik marka PSU'lar tehlikelidir. En yakın zamanda PSU değişmenizi öneririm. İleride büyük sorunlara yol açabilir.

PSU kasayla beraber geldiği için bakamıyorum biraz da teknoloji cahiliyim her kasaya dokundugumda ya bir şeyi kırıyorum ya da kısa devre falan yaptiriyorum bilgi için teşekkürler.

Zaten biraz daha para biriktirip 5600 veya 3600 almayı düşünüyorum darboğaz dediğin gibi fazla olursa kenara koyup işlemciyi bekleyeceğim mecburen

Senin psu da bilinmedik marka değil mi

PSU kasayla beraber geldiği için bakamıyorum biraz da teknoloji cahiliyim her kasaya dokundugumda ya bir şeyi kırıyorum ya da kısa devre falan yaptiriyorum bilgi için teşekkürler.
Kasa marka model söylerseniz PSU'yu buluruz internetten.

Geri
Yukarı