RX590 Nitro+ S.E vs Galax GTX 1660 Super

Kart geldi hocam, kusursuz. Ne ısınma sorunu ne ses sorunu var. En çok Coil Whine olmasından korkuyordum o da yok çok şükür. Performans olarak da gayet güzel, yağ gibi akıyor kart.
Hocam ne olur sisteminiz çok zorlayacak bir oyunda 1 saate yakın oynayın ve gördüğünüz maksimum sıcaklığı yazın. İndirim bitmeden alıcam kartı sizin yorumunuz gerek bana şu an.

Hocam ne olur sisteminiz çok zorlayacak bir oyunda 1 saate yakın oynayın ve gördüğünüz maksimum sıcaklığı yazın. İndirim bitmeden alıcam kartı sizin yorumunuz gerek bana şu an.
Çok zorlayacak oyun yok şu an sistemde. Battlefield 5 ve NFS Payback var hangisinde denememi istersin? Bugün deneyemesem bile yarın kesin dener, buraya yazarım sonuçları hocam.

Çok zorlayacak oyun yok şu an sistemde. Battlefield 5 ve NFS Payback var hangisinde denememi istersin? Bugün deneyemesem bile yarın kesin dener, buraya yazarım sonuçları hocam.
Hocam indirimin bitmesinden endişe ediyorum. Hangisi ağırsa onu oynayın, bütün ayarlar en yüksekte 1920x1080 olsun. RX590 gibi bir hayal kırıklığı yaşatacaksa biraz daha bekleyeceğim çünkü. İkimizde çok çile çektik bu karttan, şimdi bir daha o sıkıntıyı yaşamayı istemiyorum kesinlikle. Battlefield5 daha ağırdır diye düşünüyorum onu oynayın. Kartı %100 yük altına sokacak kadar ağır olsun yeterli.

Araya girmiş gibi oldum kusura bakmayın ama öneri istediğiniz için tam üstüne geldi. Tam şimdi Witcher 3'den çıktım. 2,5 saattir oynuyordum. Gaming X modeli ile 68 derece gördüm en fazla. Ama Frisby 9275G gibi havalandırma sorunu olan bir kasa ile. Kasaya göre 3-5 derece fark edebilir. Gerçekten serin ve sessiz. Kulaklık takmadan, ışıklar kapalı orta ses düzeyinde çalıştığını anlamıyorsunuz. Hele ki 590'dan sonra. :D

Payback'te yarım saat kadar deneyebildim sıcak odada, 63 derece üzerine çıkmadı. RX590 %44 fan hızı sesi ile 1660 Super %44 fan sesi arasında ki fark belli ediyor yalnız kendini. Bunda o kadar rahatsız edici düzeyde gelmiyor diye düşünüyorum ses. Yarın BF'de sizin için 2 saat kadar deneyeceğim, 70 derece üzerini göreceğimi sanmıyorum. Hadi hayırlısı üzmez inşallah. 😄

Benim kasam hava alıyor ama bu modelin soğutması biraz daha düşük gibi. Bende 72 felan olur herhalde sıcaklık.

Hocam Witcher 3 eskise de grafikleri eskimiyor. Nazar değdirmeyeyim kart baya iyi soğuyor. Önceki gün 5 saatlik seansta da 68 dereceyi geçmedi. Hairworks hariç ayalarların hepsi olabilecek en yüksek seviyede. Ve bunu sadece %40-45 fan devriyle sağlıyor. Fanlar oldukça sessiz.

Modern NVIDIA kartlarda coil whine dışında ses sorunu yaşamanız muhtemel bile değil, NVIDIA'nın ana misyonu bile watt/performans oranını arttırmak iken genelde kartları pek ısınmaz ve düşük güç tüketir.

Merak edenler için; AMD'nin misyonu ise $/performans oranını arttırmak.

Hocam inşallah o alacağınız karttan sorun yaşamaz mutlu,huzurlu olursunuz.
Kart geldi hocam, kusursuz. Ne ısınma sorunu ne ses sorunu var. En çok Coil Whine olmasından korkuyordum o da yok çok şükür. Performans olarak da gayet güzel, yağ gibi akıyor kart.
Bir de hocam @Akerfeldt un dediği gibi oyun performanslarını da atar mısınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı