RX6600 sistemde WattMan hatası

beko4107

Hectopat
Arkadaşlar yeni sistem aldım, 1 ay olmadı. Ekran kartım RX 6600, işlemcim Ryzen 5 5500. Ara ara Radeon WattMan ayarları geri yüklendi hatası alıyorum. Ne yapmalıyım? İlk AMD ekran kartı deneyimim. Alırken çekinerek aldım. Pişman olmak istemiyorum.

resim_2022-12-01_004205837.png
resim_2022-12-01_004233282.png

1660 Super vardı 2 yıl boyunca hiç tık etmedi. Bu ise, aldığım gün özellikle, 10 gündür canımı sıkıyor keşke dedikleri gibi daha az FPS veren ama stabil olan 3060 alsaydım... Şimdi gel de NVIDIA'cı olma. :D

Geri verin, iade edin o zaman. Bu kadar şey yapmanızın mantığı yok.

Tam 3 yıldır AMD kullanıyorum araya bir 1060 3GB girdi. Watman sorunu bende yok her zaman XFX kullandım sadece 1 kere Sapphire RX 570 taktım o da sorunsuz çalıştı. RTX 2060 da kullandım ama RX 6600 kullandığım en güçlü kart. 6 adet AMD kullandım ve watman da yaşadım ama sadece RX 580 de oda çözüldü zamanla. Paranız varsa NVIDIA alın elektronik şans işi hele AMD tam şans işi ama bende 6 kartta tek 1'inde sorun oldu.

RDR2'de de oldu. Zaten aldığım gün konu açmıştım, kartın driverı silme huyu var?! Coil Whine var mı bilmiyorum kulaklık taktığım için... Yarın alıp götürücem bi ya, en azından garantide incelesinler.

Normal bir ortamda ekran kartı sürücüyü silmez bu farklı bir sebeptendir. Sen bu kartı söküp farklı taksan dahi o sürücü orada duracaktır. Sistem temiz mi en son ne zaman format attın?

Hocam oyun oynarken WattMan alıyor musunuz yoksa sistem açıldığında böyle bildirim mi geliyor?
hocam şöyle 1 ay olmadı pcyi alalı ilk açtığımda daha ilk gün operada takılırken felan verdi hata olarak verdi ilk fotodakinden sonra pubg felan açılış ekranında verdi bunda 2. fotodakinden verdi driver güncellemesi yaptım sonra 1 hafta kadar felan sorunsuz oynadım sonra bi ara valorant oynarken alt taba attım siyah ekran oldu 15 saniye bekledim sonra ekran geldi yine hata aldım bi de işte dün aldım böyle visual studio yazılım çalışırken arkada operada açıktı bu hataları aldım .

Aynı sistemi ben ve bir arkadaşım uzun zamandır kullanıyoruz böyle bir sorunla karşılaşmadım herhangi bir ince ayar mı yaptınız ?
yok hayır her şeyi standartta kullanıyorum

Sistemin bütün bileşenlerini belirtmelisin.
Aynı sorun benim 7850 ekran kartımda mevcuttu, daha yüksek PSU alarak sorunum çözüldü. Önceki PSU ucu ucuna yetiyordu çünkü

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-01_154705852.png
    resim_2022-12-01_154705852.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Normal bir ortamda ekran kartı sürücüyü silmez bu farklı bir sebeptendir. Sen bu kartı söküp farklı taksan dahi o sürücü orada duracaktır. Sistem temiz mi en son ne zaman format attın?
Driver yüzündenmiş, başkalarında da bu siyah ekran ve driver silinmesi varmış. Bize 22.5.1 sunulmadığı için hangisini kullanırsam kullanayım sorunlar illa olucak...

hocam şöyle 1 ay olmadı pcyi alalı ilk açtığımda daha ilk gün operada takılırken felan verdi hata olarak verdi ilk fotodakinden sonra pubg felan açılış ekranında verdi bunda 2. fotodakinden verdi driver güncellemesi yaptım sonra 1 hafta kadar felan sorunsuz oynadım sonra bi ara valorant oynarken alt taba attım siyah ekran oldu 15 saniye bekledim sonra ekran geldi yine hata aldım bi de işte dün aldım böyle visual studio yazılım çalışırken arkada operada açıktı bu hataları aldım .

yok hayır her şeyi standartta kullanıyorum
Öncelikle PSU çin malı. Ve kalitesiz. Ama bu buna sebebiyet verir mi bilmiyorum.

Ben RX 6600 için 650 W 80Plus kullanıyorum.

Geri
Yukarı