Ryzen 1600 AF'ye A320M anakart almak

İyi madem MSI A320M Pro VH Plus alırsanız iyi olabilir DDR4 Boost özelliği var bende kullanıyorum şu anda bu anakartı BIOS bölümü oldukça kolaydır B450M alarak çok büyük hata yapmazsınız overclock için alınız fakat siz zaten yapmıyorsunuz ve A320M Pro VH Plus'da şu özellikler var kutusunda yazıyor size de söyleyeyim.
1- Ses Boost özelliği var sesi arttırır.
2- 4K video izletme teknolojisi var.
3- DDR4 Boost teknolojisi ile DDR4 RAM'leri hızlandırıyor.
Hocam şöyle söyleyim ürünü almayı planlamak değil de çoktan sipariş geçtim 300 TL gibi bir rakam denk gelince bir an içimden b450'ye 700 TL vermek gelmedi. Ama benim aldığım model A320F

Hocam şöyle söyleyim ürünü almayı planlamak değil de çoktan sipariş geçtim 300 TL gibi bir rakam denk gelince bir an içimden b450'ye 700 TL vermek gelmedi. Ama benim aldığım model A320F
Sorun oluşmaz çoğunda aynı özellikler var DDR4 Boost olmayabilir ama diğerleri vardır diye umuyorum %90 oranlada vardır.

Peki tanıdık bir bilgisayarcıdan AMD alma lafını duydum bu nesilde AMD daha başarılı değil mi ben mi yanlışım. FX 8350 den dilim yandığı için korkarak yaklaştım bunu deyince. İddiaya göre intel daha uzun ömürlü parça desteği daha uzun süreliymiş.
A serisi anakart tavsiye etmem. Arada uçurum denecek bi fiyat farkı da yok zaten. B450 alın.
Hocam neden tavsiye etmezsiniz peki almış bulundum da iade edip b450-m s2h'a mı geçiyim üzerine 200 TL koyup ? Bir de amd 4000 serisinde anakartlara destek vermeyeceği söyleniyor sizce değer mi ?

Peki tanıdık bir bilgisayarcıdan AMD alma lafını duydum bu nesilde AMD daha başarılı değil mi ben mi yanlışım. FX 8350 den dilim yandığı için korkarak yaklaştım bunu deyince. İddiaya göre intel daha uzun ömürlü parça desteği daha uzun süreliymiş.

Hocam neden tavsiye etmezsiniz peki almış bulundum da iade edip b450-m s2h'a mı geçiyim üzerine 200 TL koyup ?
İlk sorunuza yanıt olarak objektif şekilde sisteminizde gönül rahatlığı ile AMD kullanabilirsiniz. Çünkü Intel 2 yıldır ne donanım ne fiyat bazında insanları tatmin edemiyor. Size öyle konuşan bilgisayarcı ile direkt muhatabınızı kesmenizi öneririm. Arkadaşıma 1 ay önce 1600AF sistem topladım ve B450 tercih ettim tek bir nedeni vardı o da OC yapılabilmesi. İşlemciye hız aşırtma yapmak hem oyunlarda daha fazla performans almanıza imkan tanıyor hem de iyi bir soğutucu ile B450 üzerinde 4.1 GHz hızlara çıkıyorsunuz bu da size üst seviye ekran kartları ile bile darboğazsız oyun keyfi sağlıyor. Özellikle yeni nesil Ryzenlerin chipset değişmesi nedeniyle ben ileriye dönük olması açısından A320 anakartlardan uzak dururdum açıkcası.

İlk sorunuza yanıt olarak objektif şekilde sisteminizde gönül rahatlığı ile AMD kullanabilirsiniz. Çünkü Intel 2 yıldır ne donanım ne fiyat bazında insanları tatmin edemiyor. Size öyle konuşan bilgisayarcı ile direkt muhatabınızı kesmenizi öneririm. Arkadaşıma 1 ay önce 1600AF sistem topladım ve B450 tercih ettim tek bir nedeni vardı o da OC yapılabilmesi. İşlemciye hız aşırtma yapmak hem oyunlarda daha fazla performans almanıza imkan tanıyor hem de iyi bir soğutucu ile B450 üzerinde 4.1 GHz hızlara çıkıyorsunuz bu da size üst seviye ekran kartları ile bile darboğazsız oyun keyfi sağlıyor. Özellikle yeni nesil Ryzenlerin chipset değişmesi nedeniyle ben ileriye dönük olması açısından A320 anakartlardan uzak dururdum açıkcası.
Peki bugün bir haber okudum Ryzen 4000 ler b450 anakartları desteklemeyecek şeklinde. Sizce desteklemeyecekse mantıklı mı b450 almak

Peki bugün bir haber okudum Ryzen 4000 ler b450 anakartları desteklemeyecek şeklinde. Sizce desteklemeyecekse mantıklı mı b450 almak
A320 lerde desteklemeyecek. İşte bu yüzden mantıklı olan OC destekleyen bir anakart almaktır. Hem X serisi anakartların fiyatları ortada. OC yapılmış bir 1600 AF ile uzun süre işlemci ihtiyacınız olmaz zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı