i5-6400'den Ryzen 1600 AF'ye geçilir mi?

mryusufcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Arkadaşlar merhaba. 1-2 aydır kafamda soru işareti var.
Aslında bir problemim olmayan bana yeten i5-6400 işlemci ve H110M-PRO VD anakarta sahibim.
Ancak sistemi güncel tutmak veya iyileştirmek genel olarak hepimizin imkanlar sınırında ortak gayesidir.
Kısaca henüz hangi anakartı alsam diye düşünmedim ama i5-6400'den Ryzen 1600 AF'ye geçilir mi?
Nasıl olsa 2600 ayarında bir işlemci. 3600 alamam fiyat farkı çok uçuyor maalesef.
Ankarttı özellikle O.C izin veren yüksek frekans değerlerini destekleyen ATX olsun diye düşünüyorum.
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Güzel mantıklı diyorsun sonuna kadar katılıyorum. Ama şu dolar işi bozuyor, gün geçtikçe artan parça fiyatları yüzünden beklediğime değmez de yine istediğim parçaları alamazsam üzülürüm.
Para dolar olarak saklanabilir. Eğer artarsa zarara girmemiş olursunuz çok fazla.

Güncelleme olarak yazıyorum fikrimi değiştirdim 12 senelik bilgisayarcım var parçalarımı (i5 6402P ve H110M PRO VD) 1000 lira sayarak yerine i7 8700 ve ASUS Z370 TUF Gaming Plus anakarta 2000 liraya anlaştım parçalar sıfır kutulu garantili bu arada inşallah pişman olmam. Yanlış yapmamışımdır.

@balikeat @buff @Snoop TOK @Jonathan North @Shimada Sensei @pilavyer @UBerk @teknomi4 @Pavel Ulmanovic Dadaşev
Keşke 10. nesil alsaydınız.

Keşke 10. nesil alsaydınız.

Cebimden en fazla iki bin lira çıkıyordu fazlası bütçemi aşardı. Niye kötü mü i7 8700 :(
bana uzun süre fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum çünkü hayatımda hiç i5 6.nesil üzeri işlemci kullanmadım.

Güncelleme olarak yazıyorum fikrimi değiştirdim 12 senelik bilgisayarcım var parçalarımı (i5 6402P ve H110M PRO VD) 1000 lira sayarak yerine i7 8700 ve ASUS Z370 TUF Gaming Plus anakarta 2000 liraya anlaştım parçalar sıfır kutulu garantili bu arada inşallah pişman olmam. Yanlış yapmamışımdır.

@balikeat @buff @Snoop TOK @Jonathan North @Shimada Sensei @pilavyer @UBerk @teknomi4 @Pavel Ulmanovic Dadaşev

Almayı planladığınız işlemci neredeyse i5-10600/R5 3600X ayarında, ağırlıklı olarak oyun oynayacaksanız bu sistemle RTX 2080 Ti gibi amiral seviyesi bir kart taksanız dahi sizi uzun bir süre götürür zaten, değişim yapmayı düşündüğünüz zaman ise yine benzer şekilde sistemi satabilir veya var olan anakartınız üzerinden i9-9900K gibi modellere terfi yaparak uzun vadede elde edeceğiniz performansı daha da üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Almayı planladığınız işlemci neredeyse i5-10600/R5 3600X ayarında, ağırlıklı olarak oyun oynayacaksanız bu sistemle RTX 2080 Ti gibi amiral seviyesi bir kart taksanız dahi sizi uzun bir süre götürür zaten, değişim yapmayı düşündüğünüz zaman ise yine benzer şekilde sistemi satabilir veya var olan anakartınız üzerinden i9-9900K gibi modellere terfi yaparak uzun vadede elde edeceğiniz performansı daha da üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Bu mesajı görmek nedense mutlu etti çok kararsızdım çünkü. Teşekkür ederim bu arada tüm arkadaşların ilgilerinden dolayı.
Bütçeden dolayı bir süre stok fanla kullanacağım en kısa sürede işlemci soğutucu almayı düşünüyorum ondan sonra herhalde tamam olacaktır.

Cebimden en fazla iki bin lira çıkıyordu fazlası bütçemi aşardı. Niye kötü mü i7 8700 :(
bana uzun süre fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum çünkü hayatımda hiç i5 6.nesil üzeri işlemci kullanmadım.
Kötü değil iyi seçim aslında.

Bu mesajı görmek nedense mutlu etti çok kararsızdım çünkü. Teşekkür ederim bu arada tüm arkadaşların ilgilerinden dolayı.
Bütçeden dolayı bir süre stok fanla kullanacağım en kısa sürede işlemci soğutucu almayı düşünüyorum ondan sonra herhalde tamam olacaktır.
Gayet güzel bir seçim. Arkadaşın dediği gibi i7 8700 oyun için bakacak olursak 3600X ayarında bir işlemci. 8700"K" ibareli olsa on numara olurmuş ama 8700 de iyidir. Hayırlı olsun şimdiden.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı