i5-6400'den Ryzen 1600 AF'ye geçilir mi?

mryusufcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Arkadaşlar merhaba. 1-2 aydır kafamda soru işareti var.
Aslında bir problemim olmayan bana yeten i5-6400 işlemci ve H110M-PRO VD anakarta sahibim.
Ancak sistemi güncel tutmak veya iyileştirmek genel olarak hepimizin imkanlar sınırında ortak gayesidir.
Kısaca henüz hangi anakartı alsam diye düşünmedim ama i5-6400'den Ryzen 1600 AF'ye geçilir mi?
Nasıl olsa 2600 ayarında bir işlemci. 3600 alamam fiyat farkı çok uçuyor maalesef.
Ankarttı özellikle O.C izin veren yüksek frekans değerlerini destekleyen ATX olsun diye düşünüyorum.
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Gayet güzel bir seçim. Arkadaşın dediği gibi i7 8700 oyun için bakacak olursak 3600X ayarında bir işlemci. 8700"k" ibareli olsa on numara olur muş ama 8700'de iyidir. Hayırlı olsun şimdiden.

Overclocktan hiç anlamam hem ekstra soğutma ihtiyacı çıkaracağı için yine parçalarda değişiklik veya güçlendirme gerekeceği için k olmayan tercihim oldu tabii aradaki fiyat farkı da :)

Kötü değil ancak keşke yeni nesil bir işlemci baksaydınız.

Takasa girdiğim için dükkandaki parçalardan alırsan eğer 1000 liraya sayarım yoksa 800 civarı olacak ve elinde olmayan parçanın internet fiyatı artı işçilik alacaktı. O yüzden böyle şekillendi aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı