Ryzen 2500X ve RX570 sistem FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

yigitmaster

Decapat
Yaklaşık 1 yıl önce İtopya'dan almıştım. Bazı oyunlarda drop yaşıyorum GPU kullanımı 80'den 0 düşüyor bu da direkt olarak oyunu etkiliyor sebebi nedir? Nasıl çözebilirim bu sorunu? Sıcaklık 55 - 65 arası seyrediyor.

Sistem:
Ryzen 5 2500X.
ASUS sitrix RX 570.
Corsair 8 GB 2666MHz RAM.
120GB Adata. (Sistem yüklü)
Seagate 1TB 7200RPM.
Ekran kartı sürücüsü güncel.
CS:GO oyun içi değerleri:

2020.03.27-13.58.png

Cevap belli hocam RAM.
3 hafta önce pcmi sattım. 8gb ram vardı. Nvidia 760 2gbdı ekran kartım. Drop yemiyordum. Gayet orta ayarlarda oynuyordum.
3 hafta önce pcmi sattım. 8gb ram vardı. Nvidia 760 2gbdı ekran kartım. Drop yemiyordum. Gayet orta ayarlarda oynuyordum.
Pubg, GTA 5, Rainbow Six siege, Csgo, cod black ops, Cod advanced warfare. Ramim 8 gb idi fakat drop yoktu. Bence ezbere konuşuyorsunuz.

3 Hafta önce pcmi sattım. 8 GB RAM vardı. NVIDIA 760 2 GB'dı ekran kartım. Drop yemiyordum. Gayet orta ayarlarda oynuyordum.

PUBG, GTA 5, Rainbow Six Siege, CS:GO, CoD Black Ops, CoD Advanced warfare. RAM'im 8 GB idi fakat drop yoktu. Bence ezbere konuşuyorsunuz.

İşte bende anlamadım eski PC'de 8 RAM 1 GB ekran kartı vardı yine drop yoktu ve bayağı eski pcydi.
3 Hafta önce pcmi sattım. 8 GB RAM vardı. NVIDIA 760 2 GB'dı ekran kartım. Drop yemiyordum. Gayet orta ayarlarda oynuyordum.

PUBG, GTA 5, Rainbow Six Siege, CS:GO, CoD Black Ops, CoD Advanced warfare. RAM'im 8 GB idi fakat drop yoktu. Bence ezbere konuşuyorsunuz.

Çoğu oyunda drop yiyorum.

Acaba virüs geçtikten sonra bilgisayarcıya mı götürsem.

İşte bende anlamadım eski PC'de 8 RAM 1 GB ekran kartı vardı yine drop yoktu ve bayağı eski pcydi.

Çoğu oyunda drop yiyorum.

Acaba virüs geçtikten sonra bilgisayarcıya mı götürsem.
Ddr 3 dü benim ramim. Hava akışıda iyi değildi değerleri hep sıcaktı fakat 6 sene oynadım sonra sattım. Csgo için 8gb ram zaten fazlasıyla yetiyor. İşlemcinde amd ondan yana sorun olacağını düşünmüyorum %100 çalışmıyor çünkü.

Geri
Yukarı