Ryzen 2600 ve RTX 2060 Düşük FPS

İsmailsafaç

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistemim de bu belleklerden mevcut. İşlemci 3.8 GHZ e overclocklu. Ryzen 1700 işlemcisinin fanı ile kullanıyorum. Oyunlar da 60 dereceyi geçmiyor. Stres testine soktuğumda problem çıkmadı. Ekran kartı ve işlemci kullanım da GTA V harici hiç bir oyunda ekran kartının %100 kullandığını görmedim. Onda da bazen kullanım da düşüş oluyor. Aslında çoğu oyunda FPS olarak sıkıntı yok ama oyunlarda anlık takılma yaşıyorum. Bu durum biraz canımı sıktı açıkçası. Şimdi şöyle bir durum da var sistemde kullandığım SSD bozuk. Ara sıra kitlenme yaşıyorum ama bu oyunlarda ki takılma gibi bir kitlenme değil. Oyunlarda ki sıkıntının başka bir şeyden olduğunu düşünüyorum. Overclock yapmasam da bu sorun vardı. Overclocktan sonra GTA V'de ciddi bir FPS artışı oldu. GTA V'de herhangi bir problem yok. Dediğim gibi diğer oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum. Biraz uzun oldu yazı kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hocam SSDden kaynaklanıyor tahminen benimde HDD'im bozulmuştu bende takılma yaşıyordum böyle ekran takılıyor sonra devam ediyor. Size önerim yeni bir SSD almanız. Bende HDD min yerine SSD taktırdım güzel iş görüyor eğer işlemciden şüpheleniyirsanız işlemci drop sorunu da olabilir bunu engellemek için "Park Control" adlı uygulamayı deneyiniz işe yarar fps droplarının önüne geçer. Bide ekran kartınızın sürücüsüne bakın güncel deil ise güncelleyin.

SS
Hocam SSDden kaynaklanıyor tahminen benimde HDD'im bozulmuştu bende takılma yaşıyordum böyle ekran takılıyor sonra devam ediyor. Size önerim yeni bir SSD almanız. Bende HDD min yerine SSD taktırdım güzel iş görüyor eğer işlemciden şüpheleniyirsanız işlemci drop sorunu da olabilir bunu engellemek için "Park Control" adlı uygulamayı deneyiniz işe yarar fps droplarının önüne geçer. Bide ekran kartınızın sürücüsüne bakın güncel deil ise güncelleyin.
SSD aldım kargoda şuan ama bence sorun işlemci ve ekran kartı kullanımları ile alakalı. Umarım SSD ile çözülür.

Işlemci kullanımı %80 veya üstüne pek çıkmıyordur muhtemelen, ekran kartı da GTA V oynarken %100 oluyorsa ve yine takılma oluyorsa sorunu başka yerde aramak gerek. SSD sebebiyet veriyor bu takılmalara.

CPU ve GPU kullanımını arttırmak istiyorsanız grafik ayarlarını yükseğe çekmeniz gerekiyor. Oyunlarda ki anlık takılmanın nedeni SSD olabilir büyük ihtimal. SSD değişiminden sonra güncel temiz bir Windows kurulumu yapın. Hata alırsanız Afterburner ile değerleri paylaşın. Bunun yanında tüm sistem bileşenlerinizi yazın.

Format sonrasında,
İşlemlerini yapmayı unutmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı