Ryzen 2700x bostayken ısınıyor

İbrahimkocaman

Hectopat
Ryzen 2700 X aldım montajını yaptıran sonra H100i V2 ile boşta 60 70 derecelerde hafif yükte 85 derecelerde editörden çıkan hava sıcak değil. Normal ve bilgisayarım blury diski görmüyor. Havalandırma fanlar süper artı klima altnda testler yapıldı. Sorun neyden kaynaklar? Corsair termal macun kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafif yükte 85 çok yüksek bir değer ki boşta da sıkıntılı.
-Montajı doğru yaptığınıza emin misiniz?
-Radyatör fanlarının doğru takıldığını,
-termal macunun düzgün uygulandığını,
-pompanın işlemci montajının düzgün yapıldığını,
-pompa ve fan güç kablolarının doğru takıldıklarını kontrol edin.

Moderatör arkadaş çok iyi düzenlemiş kimse artık (!).
İlk olarak termal macunu yenileyin. Umarım sıvı soğutmanın bakır kısmına dokunmamışsınızdır. Yağlansın istemeyiz. Vidaları tam sıkın, radyatörü mümkünse kasanın önüne, değilse üstüne yerleştirin ve fanlar radyatöre üfleyecek şekilde konumlandırılsın.

merhabalar öncelikle bende eskiden senin gibi 60 derece boşta oluyodu şimdi oyunda 60 nasıl yaptım diye soran olabilir öncelikle işin ayarını fazla kaçırmayın yoksa bilgisayar kapanıyor neyse şimdi nasıl düzelticeğimize başlayalım (ADIM 1) Ryzen Master programını indirin açın (adım 2) voltaj seçeneği bende 1.1 di sizde ne kadar bilmiyorum yavaş yavaş azaltın ben 0.8 e aldım şu an iyi (adım3) amacınıza ulaştığınızda yani yeterli sıcaklık değerlerini gördüğünüzde daha fazla azaltmayın sistem kendini kapatıyor (adım 4) kaydedin ve stress test yapın sonuçları kıyaslayın

Yeni konular

Geri
Yukarı