Ryzen 3 2200G Overclock için Ryzen Master Ayarları

Aykut Paksoy

Hectopat
Ryzen 3 2200G Overclock yaparken 3.5 Ghz 3.8 Ghz OC ile 1.3 Volt ile stabil hale geliyor. Onun haricinde AMD RYZEN MASTER'da bulunan; APU GFX clock, APU GFX voltaj ve VDDCR SOS voltaj değer vermek gerekiyor mu?

v5blhJ.jpg

APU ile ekran kartını overclock ediyorsunuz. Ben ekran kartı frekansımı %10 kadar O.C yaptım ancak geri alacağım. Anlık takılmalar olabiliyor ve çok fps dalgalanması yapıyor (en azından bende)

2400G var bende 2200G ile benzer bir yapıda 92mm kule tipi soğutucu ile overclock değerlerim aşağıdaki gibi;
3.7GHZ 1,3V / 3.8GHZ 1,325V / 3.9GHZ 1.35V / 4.0GHZ 1.4125V ile stabil değerleri yakaladım. Anakart ve soğutucu değişkenlik gösterebilir. Overclock değerlerinde stabilite sağlanmıyorsa 0.0125V dilimlerinde artış eklenebilir. Kullanım deneyimlerime ve GPU overclock yaptığım için 3.8GHZ 1.325V ideal olarak değerlendirilebilir.
Stok soğutucu ile 3.7GHZ 1.3V değerlerinin aşılmaması daha iyi olacaktır. Stabilite sağlanamıyorsa 3.7GHZ için 1.3125V stok soğutucu ile stabilite sağlanabilir. Stok soğutucu ile daha üst seviyede OC işleminde anlık sıcaklık yükseklikleri stabiliteyi olumsuz etkiliyor.
Ayrıca aşağıdaki konuda farklı ayarlar için stabilite yakaladığım değerler mevcut.
Cryorig M9a ve AM4 Upgrade Kiti

Arkadaşlar anakart, asrock b450m pro4 işlemci 2200g. İşlemciyi 1.35v 3.9ghz yaptım normal çalışıyor ..Bir test felan yapmadım sadece pubg lite açtım işlemci 56 derecelerde dolaşıyor ...Apuyada oc yapsam değerleri kaça çekmem lazım ..Onu msi after burnerden yapsam olurmu ...Fanım stok fan .
Arkadaşlar apuyu oc yapmak istiyorum ama değerleri kaç çekmem lazım fazla zorlamadan .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı