Ryzen 3 3100 4.4GHz olmuyor

Silikonu iyiymiş işlemcinin 4.4 için 1.5 ver ısınmıyorsa işlemci korkma anakarta da bir şey olmaz açılmazsa pili sök tak yapıp BIOS sıfırlarsın.

Silikonu iyiymiş işlemcinin 4.4 için 1.5 ver ısınmıyorsa işlemci korkma anakarta da bir şey olmaz açılmazsa pili sök tak yapıp BIOS sıfırlarsın.
Sen B450 anakartta kaç kere 1.5V işlemci voltajı verdin Allah için? Ayrıca silikonu iyimiş diyip 4.4 için 1.5 öneren ilk dahisiniz.

Yani ben bu kadar kötü sonuç hiç görmedim, maksimum 4.4 GHZ için 1.250 volt gördüm ki işlemci de kötüydü sende bu kadar yüksek volta düşük frekans bir yerde hata olmalı soğutucuyu tam oturtamamış olabilirsin onun yanı sıra PSU'dan dolayı olmaz gibi anakartın iyi aslında, ben 1.250 için 4.525 GHZ kullanıyordum ki sonrasında 1.3 volt ile 4.6 GHZ de kullanıyorum test yapamadım çünkü baya ısınıyor stok soğutucu ama oyunlarda 60-65 derece arası, üstte ki kişinin dediği değerleri girme sakın bu arada işlemcine ciddi zarar verirsin 4.4 GHZ 1.40 volt kaldırmayan işlemci de sorun vardır 4.3, 4.2 GHZ de kalsın, garantisi falan var ise bir gönder normal değil çünkü.

Sen B450 anakartta kaç kere 1.5v işlemci voltajı verdin Allah için? Ayrıca silikonu iyi miş deyip 4.4 için 1.5 öneren ilk dahisiniz.

Stok hali ile 3500X 1.45- 1.48 le re çıkıyor çoğunlukla da 1.3 ve 1.5 arasında geziyor şu anda da 4.1 GHz 1.4 Volt da kullanıyorum voltaj düşmüyor çünkü silikon leş hangi testti hatırlamıyorum Bronze almıştım silikon yapısında ısınmıyor işlemci ama voltaj da düşmüyor voltajı düşürdüğüm zaman frekans da yerlerde sürükleniyor yani anlayacağın 1.4 de bir şey olmuyor 1.5 de denenebilir.

B450M-A Pro Max ile işlemci voltajını çok yükseltmeyin. 4.2GHz ile 4.4GHz arasında elde edeceğiniz performans farkı maksimum %2-3 olur, sizce anakartınızı ağlatmaya değer mi? Pasif VRM soğutması bile yok o anakartta.

Geri
Yukarı