RYZEN 3 4100 sistemde Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

RüştüEkinci

Femtopat
Daha fazla  
RAM
RİPJAWS V SİYAH 3200MHZ 16
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERIA 500 GB NVME M.2 SSD (1700MB)
Ekran kartı
GIGABYTE GEFORCE GTX 1650 D6 4GB 128 BİT
Anakart
GIGABYTE A320M
İşlemci
AMD RYZEN 3 4100
C:\Windows\MEMORY.DMP
C:\Windows\MiniDump:
Hiçbir şekilde dosyaları yok mavi ekran hatası alınca fakat nasıl yapacağım? Yardımcı olunuz.

Aldığınız hata kodlarını paylaşın. Ayrıca minidump oluşmama sorunu için aşağıdaki bağlantıda Ali Güngör'ün yazmış olduğu yorumu inceleyin.

Aldığınız hata kodlarını paylaşın. Ayrıca minidump oluşmama sorunu için aşağıdaki bağlantıda Ali Güngör'ün yazmış olduğu yorumu inceleyin.
Tamam'da o dosyalar yok işte ben'de verilen hata mavi ekran HATASI.

Minidump dosyalarını paylaşın demiyorum. Hata kodlarını paylaşın diyorum. Mavi ekran verdiği zaman ekranda gözükür hata kodu. Hata kodu ile belki bir şeyler tahmin etme şansımız olur en azından.

Anladım Şöyle Bi Hata Veriyor. : WHEA UNCORRECTABLE ERROR

Dosya Ekleri

• 281663773_366442152133217_7822140236517960526_n.jpg
    281663773_366442152133217_7822140236517960526_n.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 24
Bu sorunun birden fazla sebebi olabiliyor. Genellikle donanımsal olur ve işlemci ile ilgili bir sorundan şüphe edilir fakat güç kaynağı da sorunlu olabilir. Öncelikle chipset sürücülerini güncellemeni isteyeceğim. Ardından OCCT ile ayarlarına ellemeden 20'şer dakika Power ve CPU testi çalıştır. Sonuçları paylaş.

Bu sorunun birden fazla sebebi olabiliyor. Genellikle donanımsal olur ve işlemci ile ilgili bir sorundan şüphe edilir fakat güç kaynağı da sorunlu olabilir. Öncelikle chipset sürücülerini güncellemeni isteyeceğim. Ardından OCCT ile ayarlarına ellemeden 20'şer dakika Power ve CPU testi çalıştır. Sonuçları paylaş.
OCCT şuan açık calıştırıyorum size resmini paylaşmamı istermisiniz şuan test ediyorum şuan
teamviewer ile bağlanabilirmisin açıkcası pek anlamıyorum. sorunu cözemiyorum rica etsem lütfen
BÖYLE SANIRIM

Dosya Ekleri

• TEST.png
    TEST.png
    182 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Teamviewer uygulamasına maalesef hakim değilim. Zaten ihtiyacımızda yok. Doğru şekilde ilerliyorsunuz. CPU testi bittikten sonra Power testini de gerçekleştirip, ikisinin de sonucunu paylaşın.

Teamviewer uygulamasına maalesef hakim değilim. Zaten ihtiyacımızda yok. Doğru şekilde ilerliyorsunuz. CPU testi bittikten sonra Power testini de gerçekleştirip, ikisinin de sonucunu paylaşın.
Tamam Ozaman 25 dakika yaptım. bitince resimlerinimi çekeyim yoksa toplu indirme varsa atayım.
Şunuda Belirtmek isteyim. OCCT başlamadan önce.
GameGuard - Лучший Античит для Counter-Strike bu programı indirdikten sonra kurulduktan sonra. donma oluyor ve mavi ekran veriyor. bu program'da CounterStrike1.6 Steam Fastcup 5v5 maç atma kanalı. bun'da sıkıntı yapıyor . canlı destekleriyle görüştüm benden.
C:\Windows\MEMORY.DMP
C:\Windows\MiniDump: bu dosyaları istememi söyledi. yabancı yabancı siteleri attı. hatta yukarda belirtiğiniz gibi ali beyin yaptıgını attı. tekrar sildim yükledim mavi ekran aldım . 25 dakika bitmek üzere yolluyacağım hemen.

Tamam Ozaman 25 dakika yaptım. bitince resimlerinimi çekeyim yoksa toplu indirme varsa atayım.
Az önce attığınız resim nasılsa öyle atacaksınız. Yani direkt olarak programın görüntüsünü. Bu arada test esnasında sıcaklık değerlerine dikkat edin. OCCT fazla yük bindiren bir uygulama. İşlemciniz 85 dereceyi geçerse testi bitirin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı