Ryzen 3600X ısınma sorunu

UcmakEnes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Steam'de oyun indiriyorum sıcaklık değeri bu normal mi, değilse ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• 785446D2-3E18-4DD3-8348-45D49EE0104B.jpeg
    785446D2-3E18-4DD3-8348-45D49EE0104B.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 130
Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim MSI Dragon Center'da 10 derece fazla gösteriyordu yani Core temp indirip bakarsan daha iyi senin işlemci sıcaklığın 35 derece falan CPB kapalı iken normal gerek yok macun almana değerler normal ama CPB aç neden kapatıyorsun 30 40 FPS az alırsın ciddi bir rakam bırak öle çalıssın kendini boostlasın.

CBP tekrar aktif ettim. Core Temp de indirdim. MSI Dragon CEnter ile aynı değerleri veriyor. Şu an dengeli profil seçili ve 45 derece. Ani yükselmeler oluyor arada. Bu arada ön taraftaki kasa fanlarımdan biri aktif değil. Anakartta yer kalmadı. Çoklayıcı kablo sipariş ettim. Pazartesi daha net bir sonuç alırım.

Laptop ekran kartı herhalde AMD kullanıyorsun böyle kullanıcan kötü AMD laptoplar Afterburner sıfırla kullan böyle termal macunları yenile yapıcak bir şey yok bende HP'nin var ekran kartı R5 M330 2 GB ama her oyunda 20 25 FPS işe yaramaz AMD işte yeni laptop 3.500TL ama işte çok ısınıyor permans vermiyor işte eskiden ASUS vardır fanlar ısınırdı o zamanlar ama performans verirdi 7 8 sene kullandım 2 el sattım.

Hocam laptop da bahsetmiyoruz. Masaüstünde bahsediyoruz. Adam da ısınma sorunu yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı