Ryzen 5 3600X sistemde ısınma sorunu

heavendancer

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Size öncelikle kolay gelsin dileklerimi sunarım, sorunumu size şöyle dile getireyim, yeni kasa topladım ve kasamda ısınma sorunu var, sorun % 60 derecelere kadar cıkmaktadır, öyleki sıcaklık kasanın dışına kadar gelmektedir. Sorunun Power'dan kaynaklı olup olmadığı kafamı kurcaladığı size topladığım sistemin bilgisi vereyim yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Power'da 8 pin var fakat anakartımda 8+4 pin vardır. Ben 8 pin taktım.

Anakart: ASUS TUF Gaming X570 ATX.
Ekran kartı: ASUS RX580 8 GB Dual OC DDR 5 256 Bit.
İşlemci: Ryzen 5 3600X 3, 8 GHz 35 MC cache.
RAM: 16 GB Corsair.
Kasa: Power bost X - 59 650W 80+ USB 3 Power.

@heavendancer hala net değil söyledikleriniz. Ekran kartının kullanımı "yüzde" ; sıcaklığı "derece" ile ifade edilir. Hem kullanım olarak hem de sıcaklık olarak ayrı ayrı düşünüyorum. İkisi de yerine göre gayet normal.

@heavendancer hala net değil söyledikleriniz. Ekran kartının kullanımı "yüzde" ; sıcaklığı "derece" ile ifade edilir. Hem kullanım olarak hem de sıcaklık olarak ayrı ayrı düşünüyorum. İkisi de yerine göre gayet normal.
İfade etmek istediğim şey farklıdır. Yan yana 2 bilgisayar olduğunu düşünün ikisininde aynı oyunu açıyorum. 1. Yukarıda verdiğim sistem 2. Sistem i5 2400 2 gb 128 bit asus 730 8 gb ram malesef yeni topladığım sistem daha sıcak öyleki dışarıya verdiği sıcaklık çok ayrı net olarak söylemem gerekirse topladığım sistemdeki sıcaklık dışarıya vuruyor power sen kaynaklımı diye merak ediyorum.

Geri
Yukarı