Ryzen 5 1600 AF boşta 60 - 70 derece

HypeRisReal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Steam'den R6 indirmeye başladım ve indirme başlarken bir problem yoktu biraz zaman geçti yaklaşık 7.8 GB indirme yapmışken PC bir anda kendini kapattı ve tekrardan açtı. İçime bir kuşku düştü ve sıcaklık değerlerine baktım ve sonuçlar alttaki resimde ki gibiydi PC de hiçbir işlem yapmıyorum sadece arkada oyun indiriliyor ve YouTube'dan video izliyordum ve bir anda kapanıp açıldı bu neden oldu PC'yi yeni aldım alırken güvenemeyip termalini bir daha değiştirdim yaklaşık 2.5 ay oldu termal kurumuş olamaz diye düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem:
MSI Armor RX 570 8 GB.
Ryzen 5 1600 AF 12nm.
Vengeance 8 GB DDR4 300MHz RAM.
MSI A320M Pro-E anakart.

Dosya Ekleri

• 1664720077966.png
    1664720077966.png
    197,3 KB · Görüntüleme: 27
İşlemci yük altındayken kaç derecelerde? Boştayken bu sıcaklık değerleri normal değil. Hele birde masaüstü bir sistem için hiç değil.
şimdi AİDA64 programıyla test yapmayı düşünüyorum

İşlemci yük altındayken kaç derecelerde? Boştayken bu sıcaklık değerleri normal değil. Hele birde masaüstü bir sistem için hiç değil.
oyunlarda ara sıra kontrol ettiğim de genelde 70 - 75 -80 arası
oynadığım oyunlar:
CSGO - Valorant - PUBG - Rainbow Six Siege - Apex Legends

Hocam aynı işlemciyi 15 ay kullandım, termal macununu 1 kere değiştirdim ve gördüğüm en yüksek değer 67 dereceydi. Termal macununu yenileyip kasa temizliği yapmanızı tavsiye ederim.

Hocam aynı işlemciyi 15 ay kullandım, termal macununu 1 kere değiştirdim ve gördüğüm en yüksek değer 67 dereceydi. Termal macununu yenileyip kasa temizliği yapmanızı tavsiye ederim.

Hocam ikinci el aldım ben bu kasayı, ve ertesi gün zaten bir bilgisayarcı ya teslim edip temizliğini ve macunu değiştirmesini istedim 2.5 ay oldu daha düne kadar hiçbir şeyi yoktu bugün böyle olmaya başladı sabah da herhangi bir sorun yoktu şimdi ise PC kendi kendine reset atıp duruyor 3 defa oldu ben de şu an kapattım sistemi.

Hocam işlemci fanının montajı düzgün yapılmamış diye yorumladım. Kasa hiç darbe aldı mı? Fanın vidalarının düzgün sıkıldığından ve işlemci ile arasında boşluk olmadığından emin olun.

Geri
Yukarı