Çözüldü Ryzen 5 1600 ve GTX 1060 sistem darboğaz sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MurathanRonin

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem toparladım çeşitli forumlardan aldığım tavsiyelerle.
Sistem bileşenleri:
  • AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz işlemci
  • Asus Strix GTX 1060 6 GB ekran kartı
  • Asus Strix B350-F Gaming anakart
  • Vengance LED 3200 MHz 2x8 DDR4 RAM
  • Corsair 120 GB SSD
  • Corsair Spec04 600W PSU
  • Harddisk Barracuda 1 TB
Sistemin kurulumunu yaptıktan sonra oyunlarda sürekli değişen GPU kullanım değerleri alıyorum en son driverler ve Windows 10 Pro 64 bit kurulu sistemimde. Yardımlarınıza ihtiyacım var. GPU kullanım değerleri %30 - %50 şeklinde değişmekte. FPS de diğer kullanıcılara göre 30-40 FPS daha düşük ve dalgalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda işlemci kullanımı nasıl?

O işlemciyle darboğaz yapması imkansız bir şey. Oyun içi değerlerinizi paylaşır mısınız?

Geçen bir konu okudum Sosyal'de. Bir arkadaş 1080 Ti ile 1080P oyunda diğer kullanıcıların FPS değerlerinden nerdeeyse yarısı kadar FPS alıyordu. Sorunu da RAM'lerde çıktı. RAM'leri 2. ve 4. slota takmalısın. Dual channel için onu da bir kontrol etmen iyi olur.

O işlemciyle darboğaz yapması imkansız bir şey. Oyun içi değerlerinizi paylaşır mısınız?

Geçen bir konu okudum Sosyal'de. Bir arkadaş 1080 Ti ile 1080P oyunda diğer kullanıcıların FPS değerlerinden nerdeeyse yarısı kadar FPS alıyordu. Sorunu da RAM'lerde çıktı. RAM'leri 2. ve 4. slota takmalısın. Dual channel için onu da bir kontrol etmen iyi olur.
RAM'ler 2. ve 4. slota takılı. Oyun içi değerleri de paylaşacagım.

Bu durumda işlemci kullanımı nasıl?

İşlemci kullanımım da tavan yapmıyor. MSI Afterburner kullanıp fotoları paylaşacagım.

Değerler bu şekilde.

Windows'u oyun moduna alın.
Oyun Modu açık şekilde kullanıyorum.

2017-10-11 (3) 1mb.png
2017-10-11 (3) 1mb.png

CS:GO ve LOL sistemi zorlamayacak oyunlar yani gayet normal. Bu sorun GTA V ya da BF1'de olsa sorun diyebilirdik. Değerler normal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı