Ryzen 5 2400G Sistem Alınır mı?

Ahmet ılgın

Centipat
Bir PC toplamak istiyorum ve seçtiğim bileşenler şunlar yeterli olur mu bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim.

AMD Ryzen 5 2400G İşlemci
Gigabyte B450 Aorus M 3200 MHz mATX anakart
Corsair Force MP300 480 GB m.2 SSD Disk
ASUS Vento TA-KB3 450W ATX Mid-Tower Kasa
Kingston HyperX 8 GB 3200MHz (16 GB mevcut olmadığı için iki adet seçtim

Ekran kartı işlemciden, güç kaynağı kasada var zaten sizce yeterli olur mu?

Sistem kötü değil de daha iyi bir sistem tercih edilebilir. R5 2400G ile R5 2600 aynı paraya satılıyor. İşlemciyi R5 2600 alıp sadece görüntü vermesi adına 2. elden ucuz bir ekran kartı alınır. Daha sonra bütçeniz olduğunda da ekran kartı alırsınız. Kasa daha iyi bir şey tercih edilebilir. O kasa ve PSU için 400-450 TL fazla.
Onun yerine bunu alın: Fsp CMT110A USB 3.0 500W Midi Tower Pencereli Gaming Kasa - incehesap.com Çok daha iyidir.
RAM'i 8 GB alıp SSD'yi de SATA alırsanız cebinize aşağı yukarı 500 TL para kalır. 400 daha koyup RX570 alırsınız. Hatta anakart da bir tık düşürülür. R5 2600&RX570 sistem toplanır. Bütçenizi belirtin önereyim iyi bir şey.

RAM'i 8 GB alıp SSD'yi de SATA alırsanız cebinize aşağı yukarı 500 TL para kalır. 400 daha koyup RX570 alırsınız. Hatta anakart da bir tık düşürülür. R5 2600&RX570 sistem toplanır. Bütçenizi belirtin önereyim iyi bir şey.
Anakart ve tek kanal RAM düşüşü mantıklı bir hareket değil. Kullanıcılar sonra burada darboğaz yaşıyorum, sistem drop yiyor gibi konular açıyor. Vega 11 yaklaşık olarak GT 1030, RX 550 ayarında bir GPU.

Sistem iyi gözüküyor. Güç kaynağı bu sisteme yeterli olur.

Anakart ve tek kanal RAM düşüşü mantıklı bir hareket değil. Kullanıcılar sonra burada darboğaz yaşıyorum, sistem drop yiyor gibi konular açıyor. Vega 11 yaklaşık olarak GT 1030, RX 550 ayarında bir GPU.

Sistem iyi gözüküyor. Güç kaynağı bu sisteme yeterli olur.
Aynı paraya R5 2600&RX570 sistem toplanır diyorum siz bana VEGA 11 GPU iyi diyorsunuz. Arkadaş o sisteme çok para dökecek, direk düz hesap okumak yerine dediklerimi iyice okuyup yorum yapın lütfen.
APU sistem yerine R5 2600 al dedim. R5 2600 ile tek kanal 8 GB kullananlar çok, sorun yaşayan da yok. Ayrıca sonradan eklenip 16 GB yapılır zaten. Arkadaş ''ÖRNEK VERİYORUM'' 3000 liraya R5 2400G sistem almak yerine R5 2600&RX570 sistem almış olacak. Siz R5 2400G almak yerine R5 2600 ve RX570'i tercih etmez misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video neden tek kanal RAM alınmaması gerektiğini açıklar umarım. Ayrıca tek kanal RAM kullanıcılarına bir bak bakalım. Drop, FPS düşüşü, Fazla FSP vermiyor adlı konulardan bir tanesine gir bi bak. Sıcaklık ile ilgili bir sorun değilse eğer muhakkak tek kanal RAM kullanmaktan oluşan bir sorun oluşuyor. Zamanında çoğu kişi sisteme SSD veya daha güçlü bir ekran kartı eklemek için RAM belleklerini tek kanal tuttular. Sorunlarda ortada zaten.

R5 2600 ve RX 570 sistem tabi daha iyi olacaktır. Fakat RAM ve anakart kısıntısı iyi sonuçlar vermeyecektir. Kaldı ki kullanıcı için bütçe esnetme alternatifi olmayabilir.

Anakart B450 yongalı uygun bir model olmalı. B350 veya A300 serisi kesinlikle önermem.

Sistem kötü değil de daha iyi bir sistem tercih edilebilir. R5 2400G ile R5 2600 aynı paraya satılıyor. İşlemciyi R5 2600 alıp sadece görüntü vermesi adına 2. elden ucuz bir ekran kartı alınır. Daha sonra bütçeniz olduğunda da ekran kartı alırsınız. Kasa daha iyi bir şey tercih edilebilir. O kasa ve PSU için 400-450 TL fazla.
Onun yerine bunu alın: Fsp CMT110A USB 3.0 500W Midi Tower Pencereli Gaming Kasa - incehesap.com Çok daha iyidir.
3500 TL bütçem var bir abime sordum oda bunları söyledi
Bütçeniz nedir ?
3500 TL

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı