Ryzen 5 2500X çok ısınıyor

ahmetongl

Decapat
Ryzen 5 2500X kullanıyorum ancak boşta 50 derece oyun açınca 80 lere kadar çıkıyor bir yakınımda Ryzen 3 1200 var ancak oyun oynarak 57'yi geçmiyor ve ikimizde stock soğutcu kullanıyoruz. Core performance boostu kapatmama rağmen hala çok ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın ön camını çıkartın. Cam panel hava akışını engelliyor.Benim ekran kartım 85 derece görüyordu ön camı çıkarınca 74 derecelerde seyretmeye başladı.

Son düzenleme:
Bu işlemi uygulayınız.

yazıyı okudumda acaba bunu uygularsam performans düşüşü haric başka bir zarar olur mu

buda sıcaklık ve voltaj değerleri fanda max 2647 RPM de

399928

Son düzenleme:
Prime B450 Plus modeli ile aynı VRM yapısına sahiptir. Prime Plus modeli yapılan testlerde standart voltaj değerleri 1.256 ve 1.275 seyrindedir. Eğerki atmış olduğunuz rakamlar bios ekranındada aynı ise hemen sınırlamanızı tavsiye ederim.

Yapılan diğer VRM testlerde ise 4Ghz hızında 1.30 ve 1.44 V bandında çalıştığı takdirde, iyi bir soğutma sistemi olmadığı durumlarda VRM belirli sınırlamalar yapsa daha ilerki süreçlerdede artan sıcaklıklar yerini yanma ile sonuçlandırabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı