Ryzen 5 2500X çok ısınıyor

ahmetongl

Decapat
Ryzen 5 2500X kullanıyorum ancak boşta 50 derece oyun açınca 80 lere kadar çıkıyor bir yakınımda Ryzen 3 1200 var ancak oyun oynarak 57'yi geçmiyor ve ikimizde stock soğutcu kullanıyoruz. Core performance boostu kapatmama rağmen hala çok ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ryzen 5 2500x bir işlemcim var. Ancak biraz fazla ısınıyor. Anakartım olan ASUS B450M-K'dan Core Performance Boostu kapattım ancak hala ısınıyor. Bir yakınımda ryzen 3 1200 var ama neredeyse hiç ısınmıyor acaba bir şey mi yaptı da bu kadar azaldı. Boşta 50 derece oyunda 70 80 civarı oluyor. Lütfen yardım edin işlemci sıcaklığını azaltmama.

Termal macun durumları nedir? Öncelikle sürdüyseniz doğru sürüldüğünden emin olun. İkincisi fanları kontrol edin. Hava akışını doğru sağlayamıyor olabilir. Benzer şey benim de başıma gelmişti. Boşta 55-60, yükte 75-80 dereceleri görüyordu. Macun yenileyip fanları temizledikten sonra gözle görülür biçimde düştü. Şuan boşta 37-41 arası, yükte 52-57 arasında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı