@Hypeer Dediğim gibi undervolt yapıp özel fan profili oluşturun. Sıcaklıklar düşecektir.
@AheDo Sıvı soğutmaya gerek yok. O soğutucu yeterli normalde.
@CYBORGPC 8700K ile 90 dereceyi de görmüşlüğüm var. Overclockla tabi. Stok ayarlarda 70'i görmek imkansız en ağır testlerde bile.
Yaptım hocam 3 4 derece farketti. Ama sıvı soğutma şart ekran kartına çözüm yok tabi.

Ryzen 5 2600 sahibiyim 4.2 ghz ve 1.3500v veriyorum. Sıcaklık en fazla 72 oluyor. Bu arada sıvı soğutma kullanıyorum. Sahip olduğum sıvı soğutma: VTG120

Ekran kartı olarak ne kullanıyorsun? Sıvı soğutma şart değil elbette. Koskoca hava soğutmalar boşa mı duruyor?
Rx 570 nitro 8gb sıfır aldım. Daha 4 saattir takılı bir oyun denedim. Hadi onun fan hızını arttırısın idare eder sıkıntı değil ama işlemci canımı sıkııyor.

@Hypeer Dediğim gibi undervolt yapıp özel fan profili oluşturun. Sıcaklıklar düşecektir.
@AheDo Sıvı soğutmaya gerek yok. O soğutucu yeterli normalde.
@CYBORGPC 8700K ile 90 dereceyi de görmüşlüğüm var. Overclockla tabi. Stok ayarlarda 70'i görmek imkansız en ağır testlerde bile.
Undervolt yapmayı başaramadım. Asus B450M-K anakarım var.

Ryzen 5 2600 sahibiyim 4.2 ghz ve 1.3500v veriyorum. Sıcaklık en fazla 72 oluyor. Bu arada sıvı soğutma kullanıyorum. Sahip olduğum sıvı soğutma: VTG120
Hocam benimde aynı değerlerde ama sıvı soğutucu yok o zaman normal. Neden o değelerde dersen biosa girdim auto yazıyordu dokunmadım. Kendi ayarları.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı