@Hypeer Dediğim gibi undervolt yapıp özel fan profili oluşturun. Sıcaklıklar düşecektir.
@AheDo Sıvı soğutmaya gerek yok. O soğutucu yeterli normalde.
@CYBORGPC 8700K ile 90 dereceyi de görmüşlüğüm var. Overclockla tabi. Stok ayarlarda 70'i görmek imkansız en ağır testlerde bile.
Yaptım hocam 3 4 derece farketti. Ama sıvı soğutma şart ekran kartına çözüm yok tabi.

Ryzen 5 2600 sahibiyim 4.2 ghz ve 1.3500v veriyorum. Sıcaklık en fazla 72 oluyor. Bu arada sıvı soğutma kullanıyorum. Sahip olduğum sıvı soğutma: VTG120

Ekran kartı olarak ne kullanıyorsun? Sıvı soğutma şart değil elbette. Koskoca hava soğutmalar boşa mı duruyor?
Rx 570 nitro 8gb sıfır aldım. Daha 4 saattir takılı bir oyun denedim. Hadi onun fan hızını arttırısın idare eder sıkıntı değil ama işlemci canımı sıkııyor.

@Hypeer Dediğim gibi undervolt yapıp özel fan profili oluşturun. Sıcaklıklar düşecektir.
@AheDo Sıvı soğutmaya gerek yok. O soğutucu yeterli normalde.
@CYBORGPC 8700K ile 90 dereceyi de görmüşlüğüm var. Overclockla tabi. Stok ayarlarda 70'i görmek imkansız en ağır testlerde bile.
Undervolt yapmayı başaramadım. Asus B450M-K anakarım var.

Ryzen 5 2600 sahibiyim 4.2 ghz ve 1.3500v veriyorum. Sıcaklık en fazla 72 oluyor. Bu arada sıvı soğutma kullanıyorum. Sahip olduğum sıvı soğutma: VTG120
Hocam benimde aynı değerlerde ama sıvı soğutucu yok o zaman normal. Neden o değelerde dersen biosa girdim auto yazıyordu dokunmadım. Kendi ayarları.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı