Biz bunu RX570 serisi için dediğimizde linç yiyorduk :D Bende AMD sistemi ilk defa kullanıyorum. R5 2600 - RX570 Rog Strix sistem var. Ben böyle ısınan donanımlar görmedim. Boşta ikiside 50 derecede geziyor. Zaten ekran kartı konularımı görsen forumda neler neler çektim.
Anlaşılan bizim anakartlara cin kaçmış. Okuttursak mı ne etsek

Termal macunu düzgün sürülü mü? Eğer kasa hava alamıyacak sıkışık bir yerdeyse onu açık bir alana koyun. Kasa kaçıncı el? Ayrıca siz ginede bir üfleme aleti ile içini üfletin sonra bi tekrardan bakın.

@Hypeer Boştaki değerleri hava sıcaklığına verebilirsin. Ayrıca Zero RPM aktifse fanlar 55 dereceye kadar dönmez. Yükteki değerleri paylaş istersen.

Aynı işlemciye sahibim, yaz mevsimi olmasına en fazla 68 dereceyi gördüm. (Boşta 38 derece.) Arkadaşların dediği gibi soğutucu iyi takılmamış veya işlemciye fazla voltaj gidiyor olabilir. Kasa modelini belirtin.

@Hypeer O kasanın yeterli hava aldığını sanmıyorum. Yeni kasa almak istemiyorsan undervolt yapabilirsin ve özel fan profili oluşturabilirsin. Ciddi sıcaklık düşüşü yaşayacağının garantisini verebilirim.

Aynı işlemciye sahibim, yaz mevsimi olmasına en fazla 68 dereceyi gördüm. (Boşta 38 derece.) Arkadaşların dediği gibi soğutucu iyi takılmamış veya işlemciye fazla voltaj gidiyor olabilir. Kasa modelini belirtin.
Kasam :

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı