Ryzen 5 2600 tabanlı sistemim geldi

Evet arkadaşlar sistemim bugün tüm parçaları geldi. Sistem:
Ryzen 5 2600
ASUS ROG Strix B450-F Gaming Anakart
Cooler Master 600W 80+ PSU
Adata 240GB SSD
HyperX Kingston Predator 8GB 3000 MHz CL15 RAM
Seagate Barracuda 1TB HDD
MSI R7 240 ekran kartı
Corsair 400C kasa

Ekran kartı neden almadın diye sorarsanız 1 yıl bunla idare edeceğim. Ondan sonra ASUS ROG Strix 1060 6GB alacağım. Ekran kartı eski sistemde vardı, ondan almıyorum. Bir de dolar yüzünden.

20180816_145841.jpeg
20180816_150416.jpeg
20180816_150417.jpeg
20180816_150427.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti ve satış sonrası destek farkı var. Bence bunlar önemli şeyler sonuçta yüklü para ödüyoruz. Tabi gidip 400-500 TL fark ödeyin demiyorum. Arada çok fark yoksa satış sonrası desteğe bakılmalı.
Siz de doğru söylüyorsunuz. Ama ekran kartı bozulması günümüz kartlarında pek yaşanmıyor. Ama her işi garantiye almamız lazım nasıl olsa :)

Bende sistem aldım zaten ancak be. Aerocool Cylon marka kasa almıştım ama aldıktan sonra pek beğenmedim. Sizinki gibi bir kasada pahalıydı heralde. Ben kasayı 260 liraya almıştım. Siz kaça aldınız?
Benim kasa pahalı biraz piyasada sade kasa pek olmadığından 600tl.

İlk defa sizden duydum bu kasayaı önü rgb bide kablo denetimi az gibi hava alıcak bir yer pek göremedim.

Yeni gelmişti oda. Rgb kısmı güzel modlu ve kapatıp açması iyi. Fan desteği çok üstte altta fan yerleri ve filtreleri var. Yine ön kısımda iyi. Hava akışı olarak beğendim.

Benim sevmediğim kısım yan panel pleksi galiba ama çok kalitesiz. Ultra yumuşak bir bez ile sildiğim halde anında çizik içinde kaldı. Ölçüye göre cam kestireceğim o derece. Onun harici diğer kapak normalde kablolama için ama kablo için o kdar dar bir aln kalmış ki molex kablosunun plastiği zor sığdı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı