Ryzen 5 2600 tabanlı sistemim geldi

Evet arkadaşlar sistemim bugün tüm parçaları geldi. Sistem:
Ryzen 5 2600
ASUS ROG Strix B450-F Gaming Anakart
Cooler Master 600W 80+ PSU
Adata 240GB SSD
HyperX Kingston Predator 8GB 3000 MHz CL15 RAM
Seagate Barracuda 1TB HDD
MSI R7 240 ekran kartı
Corsair 400C kasa

Ekran kartı neden almadın diye sorarsanız 1 yıl bunla idare edeceğim. Ondan sonra ASUS ROG Strix 1060 6GB alacağım. Ekran kartı eski sistemde vardı, ondan almıyorum. Bir de dolar yüzünden.

20180816_145841.jpeg
20180816_150416.jpeg
20180816_150417.jpeg
20180816_150427.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel sistem olmuş hayırlı olsun. Ekran kartı olarak illa ASUS almayacaksanız kesinlikle bunu alın. Aralarında soğutma ve görünüş açısından hiçbir fark yok.

Güzel sistem olmuş hayırlı olsun. Ekran kartı olarak illa ASUS almayacaksanız kesinlikle bunu alın. Aralarında soğutma ve görünüş açısından hiçbir fark yok.
Şuan almıcam,seneye alıcam. Bu arada takıntılı yapım vardıranakart neyse ekran kartıda olur bide nedense evga ile asus gözüme güzel geliyor.

@RealOmer zamanında Technopat'ta bu konu üzerinde "Anakart MSI ise ASUS ekran kartı takıldığında tam performans alınmaz." diye bir düşünce ortaya atılmıştı. Testlerle anakart markası ve ekran kartı markası ne olursa olsun tam performans alındığı kesin olarak kanıtlandı.

@RealOmer zamanında Technopat'ta bu konu üzerinde "Anakart MSI ise ASUS ekran kartı takıldığında tam performans alınmaz." diye bir düşünce ortaya atılmıştı. Testlerle anakart markası ve ekran kartı markası ne olursa olsun tam performans alındığı kesin olarak kanıtlandı.
Düzenli olmasını seviyorum o konuyu biliyorum öyle birşeye inanmamıştım zaten birde hayalimde o model vardı o yüzden.

Garanti ve satış sonrası destek farkı var. Bence bunlar önemli şeyler sonuçta yüklü para ödüyoruz. Tabi gidip 400-500 TL fark ödeyin demiyorum. Arada çok fark yoksa satış sonrası desteğe bakılmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı