Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 Super sistem toplama

Aynı Marka Model alınca Dual çalışmıyor mu..?
Dual, Ryzen için daha iyi Aynı Ram dan takviye edince/1 tane daha alınca Dual çalışırlar diye pekçok yorum okudum. Single Ram için bu yorumu yapıyorlardı.
Kardeş benim bildiğim dual kit halinde satılanı alırsan daha performanslı olur. Diğer türlü olmaz demiyorum. Ayrı ayrı alırsan öyle de oluyormuş. Ama sen kit halinde ikili olanından al bence. Hem Recep Baltaş ve Ali Güngör moderatörlerininde bilgisayar toplama videolarında üstüne basa basa söyledikleri şeylerden biri ikili bellek kulanın tavsiyesi diğeri ise SSD şart.

Kardeş benim bildiğim dual kit halinde satılanı alırsan daha performanslı olur. Diğer türlü olmaz demiyorum. Ayrı ayrı alırsan öyle de oluyormuş. Ama sen kit halinde ikili olanından al bence. Hem Recep Baltaş ve Ali Güngör moderatörlerininde bilgisayar toplama videolarında üstüne basa basa söyledikleri şeylerden biri ikili bellek kulanın tavsiyesi diğeri ise SSD şart.
Bende öyle biliyorum. Çift Kanal/Dual Chanel olanlar aynı paket içinde oluyor. Bir video da Birisi ise Ramın Biri bozulursa diğeri çöp olur diye yorumlamış. Çift Kanalın teklisi satılmıyor mu türünden yorum attım 1 aydır cevap yazmadılar.
Çift Kanal ram banada mantıklı geliyor ama bu bozulma mevzusu kafa karıştırıyor.

Yanlış. Çiftli paketlerde satılan RAM'lerde de iki RAM aynı RAM. Fark olarak sadece ayrı ayrı alınana göre ucuz oluyor bir tık. Sonuçta toptan alma gibi bir şey oluyor. Aynı RAM'dan sepete iki tane atması bir şey değiştirmiyor. Sonuçta iki RAM aynı. Dual Channel'de aynı sonuç ortaya çıkar. Çift kanal yani.

Yanlış. Çiftli paketlerde satılan RAM'lerde de iki RAM aynı RAM. Fark olarak sadece ayrı ayrı alınana göre ucuz oluyor bir tık. Sonuçta toptan alma gibi bir şey oluyor. Aynı RAM'dan sepete iki tane atması bir şey değiştirmiyor. Sonuçta iki RAM aynı. Dual Channel'de aynı sonuç ortaya çıkar. Çift kanal yani.
Teşekkür ederim kardeşim yanlışımı düzelttiğin için bilmiyordum öğrenmiş oldum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı