Ryzen 5 2600X Isınma Sorunu

Kylex

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi ısınma sorunu var işlemcide. Kararlılık testinde 85 90 dereceleri görüyorum ve PUBG'de CS:GO'dan 65-70 derecelerin altına düşmüyor. CPU kullanımı ise %20 %30 arasında. Stok fan kullanıyorum bir de. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de ısı değerlerim aynı. Stok soğutucu ile kullanıyorum ve kasada 2 fan var. AIDA testinde 99 derece, Prime95 testinde ise 80 dereceyi gördüm. Oyunlarda 65-70. Hatta RAM frekanslarını 3000 MHz'ye aldıktan sonra PUBG'de 78 dereceyi gördüm. Normalde oyunlarda 70'i geçmiyordu.
Üstelik ben termal macun da yeniledim (Zalman ZM-STG2) . Stok soğutucu bukadar soğutabiliyor heralde, kasa soğutmam da iyi sayılmaz tabi :)

Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum stok fan ile sıcaklık değerleri oyunda 70 olabiliyor. Bence de stok fan pek yeterli değil ama yaz ayında olduğumuzu da unutmayalım.

Bende cooler masterin macununu kullanıyorumda biraz katı tam olarak dağıtamadım şüphesi oluşmuştu
Aynı zamanda ilk aldığımda gaza gelip o.c yapayım dedim fakat stress testinde aniden kapandı. Görünen o ki sıvı soğutmaya ihtiyacım var.

Bende cooler masterin macununu kullanıyorumda biraz katı tam olarak dağıtamadım şüphesi oluşmuştu
Aynı zamanda ilk aldığımda gaza gelip o.c yapayım dedim fakat stress testinde aniden kapandı. Görünen o ki sıvı soğutmaya ihtiyacım var.
sorunu çözebildiniz mi? aynı sebepten mütevellit servise vermiş bulunmaktayım işlemciyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı