Ryzen 2600X Isınma Sorunu

Berkay95

Kilopat
Herkese merhaba. Stock soğutucu ile Prime95 testine girdiğimde en fazla 5 dakikada bu değerleri görüyorum. Asıl sorum bu iki ısı değerinden hangisi doğru, ikisinin arasında dünyalar kadar fark mevcut. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Prime95 bence pek ideal değil. Mesela bende 90 dereceyi gösteriyor bastığım anda direkt. Eski versiyonunu indirdim 26.6 idi galiba onda 70 derece stabildi. Kendi soğutucusu o kadar da iyi değil ama. Güzel değerler istiyorsan Noctua gibi bir soğutucu alman lazım.

Sonuçlara HWmonitor gibi bir uygulamadan bakabilir misiniz? Daha sağlıklı olur: HWMONITOR | Softwares | CPUID
Malesef HWmonitor fahrenheit cinsinden gösteriyor
Prime95 bence pek ideal değil. Mesela bende 90 dereceyi gösteriyor bastığım anda direkt. Eski versiyonunu indirdim 26.6 idi galiba onda 70 derece stabildi. Kendi soğutucusu o kadar da iyi değil ama. Güzel değerler istiyorsan Noctua gibi bir soğutucu alman lazım.
Ama garip değil mi stock soğutucu da olsa 10 dakikada 95 dereceyi görüyor Ryzen master da tabi. Aida64 te 65 i geçmiyor :D

Onunla da deniyorum hemen. Arkadaş bütün programlar farklı gösteriyor bana mı iş koyuyorlar anlamadım ki
2 dakikalık prime95 sonucu. Yok abi bu Ryzen master da problem var sanırım. 2 dakikada işlemci nasıl 90 dereceyi görür
Adsız.png

Son düzenleme:
Onunla da deniyorum hemen. Arkadaş bütün programlar farklı gösteriyor bana mı iş koyuyorlar anlamadım ki

2 dakikalık prime95 sonucu. Yok abi bu Ryzen master da problem var sanırım. 2 dakikada işlemci nasıl 90 dereceyi görürEki Görüntüle 297191
Ryzen Master hatalıysa değerler gayet normal. Hatta olması gerekenden biraz daha soğuk.

Ryzen Master hatalıysa değerler gayet normal. Hatta olması gerekenden biraz daha soğuk.
Yani emin değilim fakat Aida64 ile Hwinfo aynı değerleri veriyor. Ryzen Master boşta bile 50 derecenin altına inmiyor kaldı ki bios ta boşta 35 derece. Sanırım Ryzen Master da hata var.
Ek olarak ta 90 derecede ki işlemci, kasanın fanlarını delirtmesi gerekmez mi. Sistem sanki boştaymış gibi tepki veriyor, fanlardan çıt yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı