Ryzen 5 2600X İşlemci Sıcaklığı

Hocam ben normal stok var kullanıyorum aynı işlemciyi ve değerler benimde aynı sürekli inip çıkıyor 51-58 derecede dolaşıyor. Şimdi güç tasarrufuna aldım denemek için 44 derece sabit acaba stok olduğu için mi ? Kasa imzada yazılı.
Kaç adet fan takılı kasanda ve hangi model fanlar bilgi verirsen daha rahat yardımcı olabilirim.

Kaç adet fan takılı kasanda ve hangi model fanlar bilgi verirsen daha rahat yardımcı olabilirim.
Hocam arka tarafta bir tane kasanın kendi fanı var. Önü boştu ama ben üç tane fan takılmasını istedim daha iyi olsun diye markası Rampage(vatanda RGB-LED tarzında bir fandı) tam hangisi bilmiyorum. İşlemcinin fanı stok. İleride işlemci fanını değiştirmeyi düşünüyorum.

Hocam arka tarafta bir tane kasanın kendi fanı var. Önü boştu ama ben üç tane fan takılmasını istedim daha iyi olsun diye markası Rampage(vatanda RGB-LED tarzında bir fandı) tam hangisi bilmiyorum. İşlemcinin fanı stok. İleride işlemci fanını değiştirmeyi düşünüyorum.
İlerde işlemci fanı değiştirmek isabet olur. Orada Cooler Master gibi tecrubeli ve kendini ispat etmiş markalara yönelmenizi öneririm. Her ne kadar pc yüksek sıcaklıklarda çalışır durumda olsa da hem sistem ömrünü etkiliyor hem de performansı etkileyebiliyor.

Hocam sorunu hala çözemedim ve derecelerim bazen 57-60 görüyor ani sıçramalar oluyor acaba neden işlemci 4GHz kullanıyor boştayken ? Hep 4GHz değil de sürekli değişiyor.

Sistemimi imzamdan görebilirsiniz.
MSI B450 GAMING PLUS 3466+MHz
COOLER MASTER MASTERBOX MB501L 600W CARBON bu da kasa
İmzanız gözükmüyor mobilde. Bios'a gir orada "Core Performance Boost" var. Onu "Disable" yaparsanız işlemciniz stok hızında çalışır. Ama üstüne de çıkmaz. İleride daha çok işlem gücüne ihtiyacınız olursa güzel bir işlemci soğutucu ile bu modu açıp hatta daha fazla voltaj vererek daha yüksek frekanslara çıkarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

images

İmzanız gözükmüyor mobilde. Bios'a gir orada "Core Performance Boost" var. Onu "Disable" yaparsanız işlemciniz stok hızında çalışır. Ama üstüne de çıkmaz. İleride daha çok işlem gücüne ihtiyacınız olursa güzel bir işlemci soğutucu ile bu modu açıp hatta daha fazla voltaj vererek daha yüksek frekanslara çıkarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim gerçekten işe yaradı. Sistem artık 3.6 GHz çalışıyor ama benim için yeterli. Zaten stok fan ile 60 dereceye çıkıyordu. Şimdi boşta en fazla 55 derece. Çok teşekkürler gerçekten sağ ol 🙃

Çok teşekkür ederim gerçekten işe yaradı. Sistem artık 3.6 GHz çalışıyor ama benim için yeterli. Zaten stok fan ile 60 dereceye çıkıyordu. Şimdi boşta en fazla 55 derece. Çok teşekkürler gerçekten sağ ol 🙃
Rica ederim. Hyper 212 veya Arctic Freezer 34 tarzı 200 liralık bir soğutucu ile daha da düşürebilirsiniz. Genel kullanım için stock fan da yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı