Ryzen 5 3500U laptopu 2500 TL'ye yaptırmak ne kadar mantıklı?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. Beni bilen bilir bu konuyu biraz fazla açtım. Elimde kullanmadığım ayrıyeten duran bir laptop var. Lenovo IdeaPad S145-15-API 81ut. Bilgisayar bozuktu bende tamire gönderdim. Adam da CPU bozuk 3000 lira değişim menteşe bakımı falan dedi. Bende 2500'e indirdim. Risk var dedi ama bozulursa para ödemeyeceksiniz dedi. Risk bize ait dedi. Bunu yaptırsam kaça satabilirim? Kâr edebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

İşlemci: Ryzen 5 3500U.
Ekran kartı: Vega 8 Graphics.
RAM: 8 GB 2400 MHz DDR4.
SSD: 512 GB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
5-6k'sı var bu cihazın. Hem işlemci öyle pıt diye bozulan bir şey değil ki? Mahalle bilgisayarcısı falansa ayak üstü dolandırıyor olabilir. Lenovoya gitmeniz daha iyi.

Yanlış bilgi vermek gibi olmasın ama Ryzen laptopta işlemciler bildiğim kadarıyla anakarta gömülü. Direkt yeni anakart takarlar işlemci bozuk ise.

O da 3000 TL değildir yani. Çok çok pahalıdır.

5-6k'sı var bu cihazın. Hem işlemci öyle pıt diye bozulan bir şey değil ki? Mahalle bilgisayarcısı falansa ayak üstü dolandırıyor olabilir. Lenovoya gitmeniz daha iyi.
Mahalle bilgisayarcısı değil hocam. Güzel bir servise gönderdim. 15 Yıldır anakart işiyle uğraşıyorlar. Zaten 3 yıl kullanıldı bilgisayar.

Cihazın Lenovo olduğuna emin misiniz? Aynı özelliklerde ve aynı donanımda Huawei MateBook kullanıyorum.
Evet, Lenovo hocam. Bakın isterseniz modelini yazdım zaten.

Yanlış bilgi vermek gibi olmasın ama Ryzen laptopta işlemciler bildiğim kadarıyla anakarta gömülü. Direkt yeni anakart takarlar işlemci bozuk ise.

O da 3000 TL değildir yani. Çok çok pahalıdır.
Yok bir şekilde takacaklarmış ısı ile falan. Risk var dedi ama bize ait dedi. Direkt anakart değişmeyecek. 3000'di 2500'e indirdim.

Merhaba. Beni bilen bilir bu konuyu biraz fazla açtım. Elimde kullanmadığım ayrıyeten duran bir laptop var. Lenovo IdeaPad S145-15-API 81ut. Bilgisayar bozuktu bende tamire gönderdim. Adam da CPU bozuk 3000 lira değişim menteşe bakımı falan dedi. Bende 2500'e indirdim. Risk var dedi ama bozulursa para ödemeyeceksiniz dedi. Risk bize ait dedi. Bunu yaptırsam kaça satabilirim? Kâr edebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

İşlemci: Ryzen 5 3500U.
Ekran kartı: Vega 8 Graphics.
RAM: 8 GB 2400 MHz DDR4.
SSD: 512 GB M.2 SSD.
Yetkili servisine gönderin. Laptoplarda işlemci bozulması çok zordur. Sorunun kaynağı başka olabilir. Cihazın problemi nedir? Ekran gelmiyor veya hiç mi açılmıyor? O bilgisayarcı yaparsa bile uzun ömürlü olmayabilir. Sizde elinizden çıkartıp başkasına satarsanız yazık olur. O işlemciyi değiştiremez. Çünkü o parçayı bulamayacaktır. Muhtemelen anakart ile alakalı bir sorundur veya arızayı tespit etmiş ama size söylemiyor da olabilir.

Geri
Yukarı