Ryzen 5 3600 için 500 TL soğutucu tavsiyesi

josephsharp

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Ryzen 5 3600 stok fanı yerine yeni bir fan almak istiyorum. Anakartım Gigabyte B450M H, kasam ise Power Boost VK-G2052S.
Bu kasaya ve anakarta sığabilecek en iyi işlemci soğutucu nedir? 500 TL'yi aşmak istemiyorum, tavsiyelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.
Arctic Freezer 34E-Sports Duo'nun sığıp sığmayacağına emin olamadım, sığarsa da sınırdan olur gibi. Eğer sığacağından eminseniz önceliğim bu soğutucudan yana bu arada.

CPB açık mı? Sıcaklıkta çok dalgalanma var. Eğer CPB açık ise kapatıp tekrar test edin.

Aynen öyle, CPB açıktı. Kapalı halinde 5 dakikalık testte dediğiniz gibi dalgalanma neredeyse sıfır. Şu an 1-2 dakika araştırdım, anladığım kadarıyla CPB açıkken OC yapamıyorum.

Boşta mı yük altında mı? 4'ün üstüne hiç çıkmıyor mu?

Test esnasında cpu kullanımı %100 iken 3.6 GHz üstüne çıkmıyor. Henüz overclock yapmadım, nasıl yapacağımı da bilmiyorum. İnternetten araştırıp yapmaya çalışacağım gibi görünüyor.

Şuradaki yazana göre ilerlemem daha çok yararıma mı olur? OC yapmak yerine PBO+CPB açabilirim, benim için daha az uğraştırıcı olur hem.

Son düzenleme:
Boşta mı yük altında mı? 4'ün üstüne hiç çıkmıyor mu?

CPB kapalıyken stok frekansın üstüne çıkmaz. Bu yüzden 3.6GHz olur en fazla. CPB açık iken Turbo frekansına çıkabilir. OC yapıp yapmamak size kalmış.

Bu ürünün fiyatının tekrar 750 tl olması imkansız değil mi((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…