Ryzen 5 3600 ısınan bir işlemci mi?

Bu işlemcinin ısı problemi hakkında bu kadar şikayet gerçekten doğru mu yoksa kötü ve yetersiz havalandırılmış kasalar yüzünden mi bu kadar şikayet ortaya çıkıyor? Oyunlar için stok fan gerçekten yetersiz mi?
AMD işlemcilerin aşırı ısınma sorunları - Technopat Sosyal kendi rehberim göz atarsanız faydanıza olur sanırım.
Şu anda ısınmayan işlemci mi var?
Stok fan yetersiz değil, ben görmedim mesela throttle olacak kadar ısınan bir Ryzen 5 3600'ü? :D
Kendim de kullanıyorum, kasan doğru düzgün hava alsın sorun yok. Olmadı Core Performance Boost kapatırsın, 70-80 derecede kullanırsın olur biter.
Benim banım hala kalkmadı :D.

@ne carsafi ya o soğutucuyla voltaj düşürmeden de kullanılır. Ben daha da az sıcaklık almak istiyorum diyorsan voltajı düşürebildiğin kadar düşür, bayağı etki ediyor.

Tamam. Voltajı nasıl düşüreceğim. Gerekli olacakta bende 1.25'e kadar düşürürüm ısınma sorunu yaşamamak için.

Stok fan Ryzen 5 2600'e göre kanatçık yapısı değiştirilmiş, küçültülmüş ve 300RPM daha düşük çalışıyor. Bu durumda 12Thread'lik bir işlemciye stok soğutucu yetersiz kalıyor.

Hocam bende Ryzen 5 3600 sistem alacağım ısınır diye Cooler Master Hyper 212 alacağım yeterli olur mu?
Herhangibir kule tipi soğutucu yeterli olur diye düşünüyorum fakat Arctic Freezer 34 Esports Duo ile sıvı soğutmaya yakın değerler alırsınız.

Geri
Yukarı