Çözüldü Ryzen 5 3600 ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemal05

Hectopat
Arkadaşlar PC toplayacağım ancak bildiğim kadarıyla işlemci bayağı ısnıyor işlemciyi soğutmak için Arctic Freezere-sports 34 Duo kullanmaya düşünüyorum sizce yeterli olacak mı veya anakarta zarar gelir mi kasa FSP group CMT340.

Çözüm
Bazı arkadaşlar konuyu okumadan yorum yapıyor yine. İşlemci alınmamış daha.

Sistemi almadan karar vermeyin derim, evet stok soğutucu yetersiz olabiliyor ama aldıktan sonra önce bir deneyin. Baktınız fazla geliyor, o zaman bu soğutucuyu alabilirsiniz.

Yüksekliği, 158.8mm.
Sizin kasanızın desteklediği ise 160mm. Bir problem olmayacaktır.

Maximum CPU Cooler Height160mm
Bazı arkadaşlar konuyu okumadan yorum yapıyor yine. İşlemci alınmamış daha.

Sistemi almadan karar vermeyin derim, evet stok soğutucu yetersiz olabiliyor ama aldıktan sonra önce bir deneyin. Baktınız fazla geliyor, o zaman bu soğutucuyu alabilirsiniz.

Yüksekliği, 158.8mm.
Sizin kasanızın desteklediği ise 160mm. Bir problem olmayacaktır.

Maximum CPU Cooler Height160mm

Çözüm
Bana sorarsanız almanıza hiç gerek yok. Aldığımdan beri stok soğutucu kullanıyorum hiç çok sıcak gibi bir derdim olmadı. Gerçi sıcaklık değerlerine bir kere bakmıştım. Zaten işlemci soğutucuları testlerden geçirerek üretiliyor fabrika çıkışı değerleri kullanılarak. Eğer 4-5 FPS için ben OC yaparım onun için baya bi masrafa girerim diyorsanız sizin tercihiniz.

Ryzen 5 3600 kullanıcısı olarak söylemek gerek ki kronik olarak ısınan bir işlemci ama artık güçlü bir şey alacaksanız her şey ısınıyor maalesef. Stok soğutucu bana göre yeterli şu anlık ona vereceğiniz para yerine PC'nize daha yararlı olacak bir parça alabilirsiniz veya bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı