Ryzen 5 3600 ısınma sorunu

TekMatador

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Yayıncı
Ryzen 5 3600 işlemcim, MSI B450 GAMING Plus anakart ve Dark Freezer X124 soğutucum var. Buna rağmen çok ısınıyor çözüm yolunu bilen var mı acaba (boşta 55 derece yükte 85 derece) Core performance Boost'u anakart üzerinde de göremedim.

Ryzen 5 3600 işlemcim, MSI B450 GAMING Plus anakart ve Dark Freezer X124 soğutucum var. Buna rağmen çok ısınıyor çözüm yolunu bilen var mı acaba (boşta 55 derece yükte 85 derece) Core performance Boost'u anakart üzerinde de göremedim.
OC Mod kısmına gelin BIOS'ta. Eğer görünmüyorsa F7 tuşuna basıp Advanced moduna geçin. CPU Configuration kısmına girin. Orada göreceksiniz.

Belki linç yiyeceğim ama kasanın hava akışı bence önemli bir etken değil, markası bile olmayan internet kafelerin kullandığı çöp kasalardan kullanıyorum Ryzen 5 1500X boşta 45 dereceyi geçmiyor. Kasa ne kadar kötü olursa olsun bu kadar ısınmamalı, başka bir sorun arayın.

O soğutucu ile o şekilde boşta 55 derece olması çok zor. Montajda bir sıkıntı olmalı ya da termal macunda. Veyahut kasa hava akışı...
Yok hocam normal. Aynı sorun bende de var sıvı soğutmaya geçiş yapacam. Hava soğutmanın çok güçlü olması lazım yoksa kurtarmıyor. Aşırı ısınıyor.

İşlemci yeni olduğundan BIOS sıkıntıları var. Voltaj değerleri gereksiz yere fazladan veriliyor ondan ısınıyor. Zamanla BIOS güncellemeleri ile oturacak bu durum.

Bende de aynı işlemci var boşta 45-50 witcher 3 oynarken 60-65 derece stok fanla. Kasa Phanteks P300. 2 önde fan var CM 12 cm, 1 tane üstte corsair 14 cm 1 de arkada egzoz var yine öndekilerin aynısı CM 12 cm. Yani evet bir sıkıntı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı