Ryzen 5 3600 işlemci boşta çok ısınıyor

Buyrun.

Cok korkuyorum yeni aldım sistemimi ya

Hocam aerocool verkho 2 serisi öyle jir şey olması gerek kule tipi

Soğutucuyu değiştir. Elindeki stok soğutucu. Teneke yani. O işlemciyi düzgün soğutamaz.

Ekleme: Soğutun çöp. Termal macunu çok sürmüşsün haberin olsun.

Fanı'ı doğru şekilde mi taktın? Fanın kablosunu takmayı unutan bile gördüm.

Yok hocam ya zaten öyle bir şey olsa hissedersin yanımda ve çok gürültülu oluyor masaüstünde bile gezerken birden voltaj falan artıyor ve fan hizi ta artiyor
Soğutucuyu değiştir. Elindeki stok soğutucu. Teneke yani. O işlemciyi düzgün soğutamaz.

Ekleme: Soğutucu iyi gibi. Termal macunu çok sürmüşsün haberin olsun.
Ne yapmalıyım siz biliyorsunuz demektir bu soğutucu is gormez mi yani

Yok hocam ya zaten öyle bir şey olsa hissedersin yanımda ve çok gürültülu oluyor masaüstünde bile gezerken birden voltaj falan artıyor ve fan hizi ta artiyor

Ne yapmalıyım siz biliyorsunuz demektir bu soğutucu is gormez mi yani

Sen mi aldın bu soğutucuyu? Senin işlemcin ile uyumsuz.

Ekleme: Uyumluymuş. Soğutucu çok kötü ama.

Bios'ta işlemci işletim sistemine göre biraz daha sıcak çalışır. R5 3600 genel olarak boşta gereksiz voltaj yükselterek daha sıcak çalışan bir işlemci. Asıl önemli olan tam yükte olan sıcaklıkları, boşta olan sıcaklıklar pek bir değer ifade etmiyor.

Eski anakartimda var

Anakart in üstündeki girislerin aynı olduğunu gördüm ve taktim. Simdi stok soğutucu yu mu takayim

İlk önce Prime 95 ile teste sok 10 dakika. En yüksek sıcaklığı bizimle paylaş.

BIOS'ta işlemci işletim sistemine göre biraz daha sıcak çalışır. R5 3600 genel olarak boşta gereksiz voltaj yükselterek daha sıcak çalışan bir işlemci. Asıl önemli olan tam yükte olan sıcaklıkları, boşta olan sıcaklıklar pek bir değer ifade etmiyor.

Hocam simdi stok soğutucu yu takılamazsın işlemci macununu az sürüncemede bakalim bir değişiklik olacak mı?

İşlemci macununu az sürünce bakalım bir değişiklik olacak mı?
Termal macunu işlemcinin üzerinde çok ince bir zar tabakası şeklinde yayarsanız en iyi sürüş şekli o. R5 3600 genel olarak sıcak çalışan bir işlemci ve boşta olan sıcaklıklarının düşeceğini sanmıyorum. Tam yükte olan sıcaklıkları karşılaştırırsanız daha doğru olur.

Bende kullandım bu işlemciyi sıcak evet boş iken ben temel frekansı sabitledim ısı düştü ama Turbo frekans devre dışı kaldı işe göre frekans artırma olayı BIOS'dan CPU Core ratio auto dan elle girerek temel frekansa çekebilirsin 36.00 yap ısı düşecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı