Ryzen 5 3600 işlemci boşta çok ısınıyor

Hocam kasa bu ve soğutma olarak 1 egzoz 1 tane işlemcinin üstünde ve 2 tanede onen üflüyor

Tabii ki de AMD en iyisi🤌.

Ben işlemci sogutucusunu almadım elimde vardi kullanmak istedim lakin baktığımda tam da işlemcinin üstünü kaplamıyor gibi idi sanki. Tekrar stok soğutucunu taktim ve Prime 95 testi yaptım.

Kaç derece çıktı?

O işlemciyi stok soğutucuda soğutamıyor zaten. Yeni bir soğutucu zorunlu.

Evet ama dostum ben yeni borca girdim kredi ödüyorum sırf güzel bir sistem toplayayım dedim ama napalm artık yapacak bir şey yok. CMP kapatıp bir sure boyle deneyeceğim oyun oynayacağım.

Sorun olur mu?
kule tip soğutma alın oda sıcaklığı etki eder
Zaten alırsam kule tipi alirim. Hocam .

Peki. Bu islemci hızına göre fan neden kendini aşıyor anlamadım.

Evet ama dostum ben yeni borca girdim kredi ödüyorum sırf güzel bir sistem toplayayım dedim ama napalm artık yapacak bir şey yok. CMP kapatıp bir sure boyle deneyeceğim oyun oynayacağım.

Sorun olur mu?
Aldığımdan beri turbo kapalı. 6 ay oldu. Çekemem o sesi o ısıyı ve voltaj dalgalanmasını. Bir sorun yaşamadım. Para olunca soğutma alırsın.

Sorun olur mu?

Zaten alırsam kule tipi alirim. Hocam .

Peki. Bu islemci hızına göre fan neden kendini aşıyor anlamadım.

CPB kapatın. Performans biraz düşer. Ama sıcaklıklarda düşer. İdare edilir böyle. Bir de termal macununuz nedir? 80 derece görüyor normalde stok soğutucu ile o işlemci.

Aldığımdan beri Turbo kapalı. 6 ay oldu. Çekemem o sesi o ısıyı ve voltaj dalgalanmasını. Bir sorun yaşamadım. Para olunca soğutma alırsın.

Eyvallah hocam çok ihtiyacım vardi bu bilgiye ben de alacagim sağ ol ve sunu sormam gerek.

Buradaki hangi ayarları kapatırsan fanim oyle gürültülü çalışmaz işlemcinin hızına göre hani kendini hızlandırıyor gürültülü oluyor ondan soruyorum. Sinir bozucu?

Hangi ayarları yapayım.
CPB kapatın. Performans biraz düşer. Ama sıcaklıklarda düşer. İdare edilir böyle. Bir de termal macununuz nedir? 80 derece görüyor normalde stok soğutucu ile o işlemci.

Hocam ben Prime 95'i çalıştırmadan once fanin ayarlarıyla oynamışım galiba BIOS'tan akilli fan 5 ayarları ile sessiz çalışması için galiba ondan o kadar yükseldi 🤔

Simdi bir daha yapacağım.

Dosya Ekleri

• 20210623_221733.jpg
    20210623_221733.jpg
    213,3 KB · Görüntüleme: 24
  • 20210623_221741.jpg
    20210623_221741.jpg
    207,4 KB · Görüntüleme: 30
Eyvallah hocam çok ihtiyacım vardi bu bilgiye ben de alacagim sağ ol ve sunu sormam gerek.

Buradaki hangi ayarları kapatırsan fanim oyle gürültülü çalışmaz işlemcinin hızına göre hani kendini hızlandırıyor gürültülü oluyor ondan soruyorum. Sinir bozucu?

Hangi ayarları yapayım.
Core performance boost disabled yap başka hiçbir şeyi elleme susar fan.

Tamamdir eyvallah hocam sağ ol bir sure bu şekilde kullanacağım o zamn demek ki💁‍♂️

Kapattım lakin fanrahatsiz edici bir devirde dönüyor. Başka bir ayar kapatmak var mi?
Hocam bu niye böyle yaww AMD niye böyle bir yola gitmis ki anlamadim.

Bir de benim fan böyle nasıl desem hani rüzgar gibi ses çıkarmıyor hizli dönünce. 1300RPM olduktan sonra cızırtı bir sekilde fanim dönüyor ve elimle durduruyorum. Sonra tekrar aynı sekil devam ediyor?

Neden bu böyle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı