Ryzen 5 3600 + RTX 3080 kullanım incelemesi

Daha önce bir konu açarak R5 3600 ile RTX 3080'in düzgün çalışıp çalışmayacağını sormuştum, internette birçok RTX 3080 tanıtım videosunda ise çok iyi bir işlemci gerektiği yazıyordu. Sitede de birçok Ryzen 3600X ile çalışır mı gibi sorular vardı, bende araştıran arkadaşlar görebilsin diye belirtmek istiyorum ki çok güzel çalışıyorlar.

Ekran karıtnı hem 2K 144 FPS'de, hem de 4K /60-70 FPS'te denedim. İkisinde de hiçbir darboğaz yaşamadım. Oyun bilgisayarı toplayacak arkadaşların bütçeleri sınırsız değilse çok güçlü CPU'lara yönelmesinin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Bu adam yalancı. Geçende bir yorumumda doğru olduğum halde bana yalancı dedi sonra doğru olduğumu kanıtlayınca yorumu sildi.
Benzerini başka bir kanalda yaşadım :) Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Monitörle ilgili yanlış bilgisini düzelttim yorumumu sildi. Reklam için video çektikleri o kadar belli oluyor ki bazen.

Bu adam yalancı. Geçende bir yorumumda doğru olduğum halde bana yalancı dedi sonra doğru olduğumu kanıtlayınca yorumu sildi.
Donanım Arşivi denilen kanalın hiçbir videosuna bakmanızı önermem özellikle F/P ürünleri adı altında James Donkey (eşek) sponsorlu videolarını baya uyuz oluyorum.

Bu adam yalancı. Geçende bir yorumumda doğru olduğum halde bana yalancı dedi ve sonra doğru olduğumu kanıtlayınca yorumu sildi.

Benzerini başka bir kanalda yaşadım :) Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Monitörle ilgili yanlış bilgisini düzelttim yorumumu sildi. Reklam için video çektikleri o kadar belli oluyor ki bazen.

Donanım Arşivi denilen kanalın hiçbir videosuna bakmanızı önermem. Özellikle F/P ürünleri adı altında James Donkey (eşek) sponsorlu videolarını bayağı uyuz oluyorum.

Abonelikten çıktım. Reklam için yorum silen de ne bileyim yani.

2K′da bile darboğaz oluyor hocam;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

2k da darboğaz oluyor yalnız 300 fps oynarsan oluyor :) Madem öyle bende sözümü düzelteyim ; 2k ve üstünde 144 fps a kadar darboğaz olmuyor.Zaten kendisi de belirtmiş 3600 2k ve üstü için rtx 3080 ile kullanılabilir diye.

2K′da bile darboğaz oluyor hocam;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Adam Ryzen 5 3600 diye konu açmış kardeşim, sen Ryzen 3 3100 ile donanım arşivinin Test'ini paylaşmıssın 3600 darboğaz yapmaz asla ama bütçe varsa Ryzen 7-9 tercih edilir. Ayrıca bende 3600X gayetde Gigabyte Radeon RX 5700 XT ile 2K'da akıcı keyifli.

Adam Ryzen 5 3600 diye konu açmış kardeşim, sen Ryzen 3 3100 ile donanım arşivinin Test'ini paylaşmıssın 3600 darboğaz yapmaz asla ama bütçe varsa Ryzen 7-9 tercih edilir. Ayrıca bende 3600X gayet de Gigabyte Radeon RX 5700 XT ile 2K'da akıcı keyifli.
Yalan yanlış ortaya çamur atmaya çalışma. Git bak o darboğazlar hangi işlemci de oluyor üstte yazıyor zaten, videoyu tamamen izle. RX 5700XT vs RTX 3080 kıyaslaması yapmak çok saçma, arada dağlar kadar fark var.

Yalan yanlış ortaya çamur atmaya çalışma. Git bak o darboğazlar hangi işlemci de oluyor üstte yazıyor zaten, videoyu tamamen izle. RX 5700XT vs RTX 3080 kıyaslaması yapmak çok saçma, arada dağlar kadar fark var.

Kıyaslama yapmadım. Adam gitmiş R3 3100'le alakalı video atmış, ama konuyu açan kişi R5 3600'ü soruyor.
Tabii ki 5700XT dengi değil. Ben darboğaz konusunu anlattım orada.
i5 8600K ve 3070 1080P'de kullanıma uygun olacak mı acaba çok merak ediyorum.

Uygundur ama i5 tavsiye etmem. Yüksek bant genişliklerine çıkacaksın o kartla tabii ki performans alırsın o ayrı, ama uzun vade için i5 alma.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı