Ryzen 5 3600 + RX 5700 mü Ryzen 5 3600 + RTX 2060 mı?

7NM'ye geçince 215 watt TDP'ye ulaşması gözümde zaten bir eksi. Performans iyi fakat Nvidia bilene Referans kartlarındaki soğutmayı artırdı, AMD referans kartları ise tek fan. RDNA mimarisine geçipte böyle bir fan sistemi koymak ayıp oluyor. Watman hatası olacak yine her zamanki gibi. Birde AMD kendi kartları için 110 dereceye kadar bir şey olmaz diyor da, 110 dereceyi geçen bir mimari baya iyi canım. 7NM ile TDP azalsa da sıcaklık artı bu nasıl orantı böyle. Alan azalıyor ama soğutması yetmiyor. Benim için şu an AMD'nin ekran kartları şu an eksik, fakat sonraki modellerde yenilikçi şeyler ile gelirlerse alırım. Ben 2800 liraya 600 liralık oyunlu RTX 2070 SUPER oyunları da sattım bir arkadaşa kart geldi 2250 liraya. Neweggden alırsanız da vergisini ekle yine aynı fiyatta oluyor. Böyle olunca bence alınmaz.
AIB kartlarda ısınma ve gürültü söz konusu değil incelemelere bakarsanız göreceksiniz. Zaten referans model felaket bu konuda hemfikiriz. Yine yazılımsal sorunlar da olacaktır ama geçmişteki kadar çok olacağını düşünmüyorum. Ve aynı fiyata RTX 2070 SUPER bulayım onu alırım RTX S daha iyi bir kart sonuçta. Newegg de en ucuz RTX S 3460 TL falan emin misiniz? Ben amazon.de den XT 'yi 2670 TL civarına getirtebiliyorum düştüğünde tüm vergiler ve masraflar dahil.

Arada 800 TL var büyük bir fark bu.

AIB kartlarda ısınma ve gürültü söz konusu değil incelemelere bakarsanız göreceksiniz. Zaten referans model felaket bu konuda hemfikiriz. Yine yazılımsal sorunlar da olacaktır ama geçmişteki kadar çok olacağını düşünmüyorum. Ve aynı fiyata RTX 2070 SUPER bulayım onu alırım RTX S daha iyi bir kart sonuçta. Newegg de en ucuz RTX S 3460 TL falan emin misiniz? Ben amazon.de den XT 'yi 2670 TL civarına getirtebiliyorum düştüğünde tüm vergiler ve masraflar dahil.

Arada 800 TL var büyük bir fark bu.
Hocam bunlara kalsa NVIDIA sorunsuz AMD sorunlu hep yani eski kafada fanboylar bunlara takılmıyacaksınız bunlara. Bir bilmişler watman sorunu bu sorunun eski rx 500 serisinde kaldığını bilmiyorlar.

İşlemci olarak R7 3700X alırdım.
Hocam bunlara kalsa NVIDIA sorunsuz AMD sorunlu hep yani eski kafada fanboylar bunlara takılmıyacaksınız bunlara. Bir bilmişler watman sorunu bu sorunun eski rx 500 serisinde kaldığını bilmiyorlar.
Aynen fanboyum ben. Ryzen 7 3700X kullanıyorum. Nvidia fanboyu olsam İntel-Nvidia alırdım inan bana. RX 500 serisinde mi kaldı vay canına. Şu işe bakın ki hala Redditte görüyoruz. Yazılımsal hatalar. AMD'nin iyi bir yazılım politikası olsa video kayıt işlemi dahi iyi olurdu. 1 ayda hallederdi Watmanı ama hala o problemler var ne yazık ki. Bunu yapıp da AMD fanboy olduğunuzu gösterdiniz. Ben fanboy olsam Ryzen almam zaten. Bir şeyler biliyoruz da konuşuyoruz. Mesela RX 56 Gigabyte ürünü, Gigabyte ürüne güvenseydi arkasında dururdu ama ne yaptılar bizim sorumluluğumuz değildir diye rest çektiler. Nvidia'da sadece fabrika hatası olmuştu. Yazılımsal hata görmedim. Madem AMD çok iyi önceki kartlarında ki hatalarla kullanıcıları muzdarip etmeyip, o hataları düzeltip insanların gönlünü kazansaydı ve PC aniden restart attı. AMD kullanıcılarına geçmiş olsun. Yazılım kendi kendine voltajı çok düşürdü.

Hala fanboy diyor? Kardeşim asıl fanboy sizsiniz. Aynı "benim şeyhim jet sikiye" binmez diyen adamın kafasındasınız.
10 tane link attım hala AMD sorunsuz diyorsun. Üstelik alıp kullanmadın bile kartı.
Sizin kafa yapınızdaki insanlarla tartışmaz istemiyorum. Linkleri görüp inceleyenler ona göre karar verir, sizin gibi direkt atlamaz.
İnceleyip okusan Wattman hatasının yeni nesil kartlarda olduğunu da görürdün.
Okumak araştırmak yok ama sizin vizyonunuzda. Bir de hiçbir şey bilmeden millete "bilmiyorlar" diyorsunuz.
Unutma en büyük cahillik cahilliğinin farkında olmamaktır.

AMD bile sürekli açıklama yapıyor ama hala çok sayıda sorun yaşayan insan var.

Mesela birçok sorun giderildi demiş.
"Birçok sorun" diyor ama size göre kartlar sorunsuz.
Lütfen benim mesajlarıma saldırmayın artık, gidin ne alıyorsanız alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hala fanboy diyor? Kardeşim asıl fanboy sizsiniz. Aynı "benim şeyhim jet sikiye" binmez diyen adamın kafasındasınız.
10 tane link attım hala AMD sorunsuz diyorsun. Üstelik alıp kullanmadın bile kartı.
Sizin kafa yapınızdaki insanlarla tartışmaz istemiyorum. Linkleri görüp inceleyenler ona göre karar verir, sizin gibi direkt atlamaz.
İnceleyip okusan Wattman hatasının yeni nesil kartlarda olduğunu da görürdün.
Okumak araştırmak yok ama sizin vizyonunuzda. Bir de hiçbir şey bilmeden millete "bilmiyorlar" diyorsunuz.
Unutma en büyük cahillik cahilliğinin farkında olmamaktır.

AMD bile sürekli açıklama yapıyor ama hala çok sayıda sorun yaşayan insan var.

Mesela birçok sorun giderildi demiş.
"Birçok sorun" diyor ama size göre kartlar sorunsuz.
Lütfen benim mesajlarıma saldırmayın artık, gidin ne alıyorsanız alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonunda beni anlayan biri var.

Yazdıklarınızı okudum kafamı karıştıran şeyler oldu. Şöyle bir sistem toplamıştım;

son.PNG

Ama 5700'ın özel soğutmalı modellerini bekliyordum. Açıkçası şuan bilmiyorum.

Yazdıklarınızı okudum kafamı karıştıran şeyler oldu. Şöyle bir sistem toplamıştım;

Eki Görüntüle 429442

Ama 5700'ın özel soğutmalı modellerini bekliyordum. Açıkçası şuan bilmiyorum.
Bak bu durumda RTX 2060 almak istersen al. RX 5700 referans alacaksan al ama problem çıkarsa direk garantiye yolla.

bakın arkadaşlar size durum özeti geceyim insanlarında kafası karışmasın.parası olan arkadaşlar kesinlikle nvidia kartlarını alsınlar.yani 5000tl rtx 2080s vs alınabilir. paran vardır güzel kartlardırda.
ama 5000 tl ortalama bütce ile pc almak isteyen arkadaşlarımız ise amd yi tercih etmeleri gerekir.
ortada bir liste var 3 sayfada. yazdıgım. tamam belki rx 5700 ısınma sorunları olabilir. ama şunu göz ardı etmeyin 24 ay garantisi var. 2 sene boyunca kullanılabilir.ayrıca rxt 2080 ayarında bütün oyunları 2 yıl 2k oynatabilir. 1 tarafta 5000tl kople sistem almak var.1 tarafta 5000 tl ye sadece ekran kartı almak var.tercih sizlerin.toplu sistem tavsiyelerinde göründügü gibi. 2300tl kartı 2850.ye satmaya calışıyorlar ondan kendiniz mümkünse o listeyi alın ve o parcalarıtek tek tek hangi firma ucuz veriyorsa oradan almayı tercih edin. ve kendiniz toplayın. Dolarımızda fırladı zaten hepimize büyük geçmiş olsun diyorum. başkada bir şey demiyorum. saygılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı