Ryzen 5 3600 soğutucu tavsiyesi

anthonysoprano

Hectopat
Herkese merhaba, bildiğiniz üzere Ryzen 5 3600 ısınan bir işlemci. Ben de stock fanı değiştirmek istiyorum çünkü oyun oynarken bile 80 derecelere çok rahat çıkıyor ki bu durum yazın Adana sıcağında daha da beter, bir de üstüne kasanın üst deliklerinden sıcak hava gelince resmen bayıyor insanı. Bana önerebiliceğiniz soğutucular nelerdir acaba? Sıvı soğutucu veyahut Noctua tipi sağlam fanlar da olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba, bildiğiniz üzere Ryzen 5 3600 ısınan bir işlemci. Ben de stock fanı değiştirmek istiyorum çünkü oyun oynarken bile 80 derecelere çok rahat çıkıyor ki bu durum yazın Adana sıcağında daha da beter, bir de üstüne kasanın üst deliklerinden sıcak hava gelince resmen bayıyor insanı. Bana önerebiliceğiniz soğutucular nelerdir acaba? Sıvı soğutucu veyahut Noctua tipi sağlam fanlar da olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Oyunda 80 derece normal.

Bende aynı işlemci 90 derece idi Star Wars da ID cooling SE 224 XT aldım artık 55 dereceye sabit.güzel soğutucu öneririm.

Bütçeni ve kasa modelini belirtirsen daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz. Ryzen 5 3600 ile kullanıyorum. Bütçene uygunsa bakabilirsin.

Bütçemi yukarıda belirttim kasam ise Zalman S4 Plus.

Yeni konular

Geri
Yukarı