Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 / GTX 1660 Ti sistem toplama

dorgoroth

Centipat
Yaklaşık 4-5 yıllık bir sistemim var ve sistemde Corsair 300R ile birlikte gelen CX600 güç kaynağını kullanıyorum ve bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Sistemimi aşağıdaki listedeki gibi güncellemeyi düşünüyorum. Bu mevcut kasa ve güç kaynağını yeni sistemimde kullanabilir miyim? Sorun yaşatır mı?

• - AMD Ryzen R5 3600 (belki x)
  • - X570W'i-Fi Anakart (MSI ya da ASUS) ( Sistemin uzun süre idare etmesi için anakartı iyi seçmek istedim)
  • - RTX 2060 ya da 1660 Ti (Aşırı performans düşkünü değilim arada bir oyun oynarım ve çoğunlukla kod yazarım, sistemin uzun süre gitmesi amacım )
  • - Corsair Vengeance 2X8 3200MHz bellek
  • - Samsung M.2 500GB SSD
Kasa ve güç kaynağı bahsettiğim gibi mevcut eski sistemimdekiyle devam etmek istiyorum. Sizce bir sorun yaratır mı?

Teşekkürler.

Kasayı ve güç kaynağını kullanmaya devam edebilirsiniz. B450 serisi bir anakart almanız yeterli olacaktır yine de siz bilirsiniz. Ryzen 5 3600 tavsiye edebilirim güzel işlemcidir.

Ekran kartı tarafında AMD Radeon'un kartlarına da bakabilirsiniz.

Gayet mantıklı, fazla oyun oynamıyorsanız GTX 1660Ti rahat işinizi görecektir. Fiyat olarak da ideal durumda. RTX 2060 Ray Tracing kullanmayacaksanız gereksiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı