Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 Ti sistem toplama

Bütçe
6500
hepinizin ilgi ve alakasına çok teşekkür ederim şöyle toparlamak gerekirse anladığım kadarıyla benim tablo biraz saçma olmuş bütcem 7 bin tl bu fiyata toparlanabilecek en harika sistem tavsiyeniz nedir

Evet bende stok haliyle kullanıyorum da 55-65 derece arası değerleri ancak CPB kapalıyken alıyorum açıkken 70 derece üstüne çıkıyor. Birazda sıcaklık takıntısı olan biriyim o nedenle belirttiğim bir düşünce. Yani sıvı soğutma olmasa da iyi bir hava soğutma lazım diye düşünüyorum.

Ben voltajı ayarlayıp 4.0'a kitledim hocam o şekilde kullanıyorum. 4.1 ve 4.2 de stok fan ile p95 testinde bir çekirdeğimi kaybediyorum. O yüzden 4.0 kullanıyorum ve sıcaklık sorunum olmuyor.

Ben voltajı ayarlayıp 4.0'a kitledim hocam o şekilde kullanıyorum. 4.1 ve 4.2 de stok fan ile p95 testinde bir işlemcimi kaybediyorum. O yüzden 4.0 kullanıyorum ve sıcaklık sorunum olmuyor.
Ben Voltaj işlerinden çok anlamadığım için şimdi durduk yere başıma iş açmayım diye kurcalamıyorum. İyi bir soğutma alana kadar CPB kapalıykende yetiyor bana. Kurcalasam kaş yapayım derken göz çıkarırım. 😀

@AlperCo işinize karışmak gibi olmasın fakat prime95 de stok soğutucuda sıcaklığın fazla yükselmesi normal. Normal kullanımda hiçbir zaman işlemciniz o kadar zorlanmayacaktır o yüzden işlemcinizin frekansını düşürüp boşuna performans kaybı yaşamayın derim.

@AlperCo işinize karışmak gibi olmasın fakat prime95 de stok soğutucuda sıcaklığın fazla yükselmesi normal. Normal kullanımda hiçbir zaman işlemciniz o kadar zorlanmayacaktır o yüzden işlemcinizin frekansını düşürüp boşuna performans kaybı yaşamayın derim.

7700K'dan kalma alışkanlık diyelim :) varsa öneriniz açığım.

Geçen gün arkadaşım için böyle birşey toplamistim. Kasa değiştirin isterseniz ama ben çok memnunum. +80 ayrıca. Hayırlı olsun alacağınız sistem simdiden.

Screenshot_2019-12-18-03-14-34-074_com.android.chrome.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı