Ryzen 5 3600 ve RX 5600 XT darboğaz

Kardeşim Minecraft gibi oyunun burada o değerleri vermesi normal. Siz BIOS, ekran kartı performans ayarı gibi ayarları kontrol edin. Bir de başka oyunlarda test edin. Eğer başka oyunda sıkıntı yok sadece sıkıntı burada ise oyunda problem var demektir.

1060 ve 580 kullanna arkdaşlarım aynı shaderda 100 FPS alıyor hemde extreme. Ben High'da 60 FPS, oda anca. Yinede normalmi? Amacım en iyi FPS'leri almak değil ama ortada bariz güç ve performans farkı var.
Minecraft NVIDIA için daha uyumlu bir oyun ayrıca her ekran kartı aynı performansı veremez sizin Shaderınızdan kaynaklanıyor bence.

Sistemi toplayalı 1 ay oldu ve şimdiye kadar çok güçlü bir oyun oynamadım. Minecraft'ta shader açınca artık iyice ortaya çıktı. İşlemcim %10 kullanılıyor ve en fazla %20 görüyorum. Ekran kartıda %100 kullanılmıyor %60-70'lerde arkadaşım ile konuşurken "besleyemez sorun var" dedi. Az önce Minecraft'ta girdim ve 30 FPS'leri görünce birine danıştım oda ekran kartında sorun olmadığını sistemi kendim topladığım için BIOS'tan yapılan ayarları yapmadığımdan dolayı darboğaz yaptığını söyledi. Bende buraya yazayım dedim. MSI Afterburner'dan voltaj limitini artırdım 30 MHz frekans arttırdım yine bir şey değişmedi. Güç kaynağı 750W yani gayet yeterli.

Sistem;
Ryzen 5 3600.
RX 5600 XT.
X570-P.
High Power performancegd 750W 80+Gold.
Corsair vengace 3600MHz CL18 2*8 GB RAM.
XPG SX8100 M.2.

Darboğazın sebebi oyunun ya da programın arka planda düsük oncelikte kalmasıdır. Görev yöneticisinden ayrıntılara gir sağ tıkla yüksek öncelik ata düzelir o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı