Ryzen 5 3600 ve RX 5700XT FPS Düşüş Problemleri

• Konuyu başlatan TUOR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 4B
Sorun yaşamayan arkadaşlar hangi marka ekran kartı, işlemci, driver sürümünü yazarlarsa ortak bir fikre varılabilir. Almayı düşünenler açısından güzel referans olur.

Dizüstü bilgisayarımdan söktüğüm 120 gb sata SSD'ye sıfırdan windows kurulumu yapıp Shadow Of The Tomb Raider ile deneme yaptım. Malesef sıkıntı azalmış gibi olsada devam ediyor.
1080p Highest ayarlarda anlık takılmalar devam ediyor. Etrafımda PSU ödünç alabileceğim kimse yok ne yapacağıma dair fikrim kalmadı artık çok sıkıldım bu problemden :D

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    76,8 KB · Görüntüleme: 41
RTX zaten hiç aceleye gelmedi hocam, bayağı hazır geldi ama ne hikmettir ki RTX şu anlık alpha gibi bir versiyonda olmasına rağmen artı/eksi olarak saymak kolay hocam.
RTX teknolojisi aceleye geldi ama genel olarak kartlar RTX kullanılmadığı sürece gayet stabil. Yeniden söylüyorum, yeni teknolojiyi yeterince test yapmadan piyasaya sundular iki markanın kartları da aceleye geldi. AMD tamamıyla yeni bir teknoloji denedi, RTX teknolojisi de aynı sorunlarla boğuşuyor.
Her iki markada sorun olabilir fakat AMD kartlarda sorun olma olasılığı daha yüksek.

AMD işlemciye verdiği önemi ekran kartlarına da vermeli ki sorun mininum seviyeye insin.

Foruma baktığımda büyük çoğunluk şikayetçi, biz kullanıcılara kartın problem yaratabileceğini söylememize rağmen, senin gibi tipler hala bu kartları önererek insanları mağdur ediyorsunuz.
Bununla alakalı bir anket yaptım kullanıcıların yeni, eski, dizüstü, masaüstü hepsinin toplamından hayatı boyunca AMD ile sorun yaşamayan %90 civarında kişi çıktı eğer yorumlardan bazıları eski teknolojilerde yaşadığını ve şuan memnun olduğunu belirtmiş onları da çıkarırsak yaklaşık 100 kullanıcıdan 92+ memnun.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım garantiye gönderdim hiçbir problem yok diyip geri gönderdiler. MSI ile iletişime geçtim, AMD kartlarda normal diye bir cevap aldım. İade gönderdim artık yapacak bir şey yok diye. Sürekli anlık takılmalar çok sinir bozucu, o kadar para bayılıp kart alıyoruz takıla takıla oynuyoruz. Onu çıkarıp 1050 Ti takıyorum canavar gibi performans veriyor tek bir drop yok, 5700 Drop'tan ve WattMan'dan geçilmiyordu.

Tüketici hakem heyetine başvurdum bile. Yarın kartı başka bir sistemde deneyeceğim eğer sıkıntılar devam ederse %100 kart kusurlu diyebiliriz. Bu durumdaykende hakem heyeti umarım para iadesi kararı verir.
Rx 5700 yerine rtx 2060
Rx 5700xt yerine rtx 2060 super veya rtx 2070 önerimdir. Amd akıl karı değil hala

Ah yanarım yanarım 2060S almadığıma yanarım. Kdv indirimi falan olmuştu ve 2850 tl ye Asus Dual 2060S alabiliyordum almadım. Gittim 3400 tl verdim bu karta. Şuan ki aklım olsa asla yanaşmam.
Ekran kartını r7 2700x, x470 anakart, 750w psu, 16 gb ramli başka bir sistemde denedik. Sorun devam ediyor. Aynı sistemde Rx 580 kullanınca hiç bir problem yok gayet stabil çalışıyor. Kartı bu şikayetlerle firmaya geri yollayacağım.

Son düzenleme:
Tüketici hakem heyetine başvurdum bile. Yarın kartı başka bir sistemde deneyeceğim eğer sıkıntılar devam ederse %100 kart kusurlu diyebiliriz. Bu durumdaykende hakem heyeti umarım para iadesi kararı verir.

Ah yanarım yanarım 2060S almadığıma yanarım. Kdv indirimi falan olmuştu ve 2850 tl ye Asus Dual 2060S alabiliyordum almadım. Gittim 3400 tl verdim bu karta. Şuan ki aklım olsa asla yanaşmam.
Ekran kartını r7 2700x, x470 anakart, 750w psu, 16 gb ramli başka bir sistemde denedik. Sorun devam ediyor. Aynı sistemde Rx 580 kullanınca hiç bir problem yok gayet stabil çalışıyor. Kartı bu şikayetlerle firmaya geri yollayacağım.
Hocam ben rtx 2060 aldım çok memnunum 4-5 fps için super akmaya gerek yok

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı