Ryzen 5 3600XT alınır mı?

Şahsen kullandığım işlemcidir, rakibi Intel 10600K'dır ve 3600XT daha iyidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani hocam aynı fiyata AMD vs Intel işlemci oyun için Intel mi alınmalı? Videoda renderde fark açan AMD fakat ben oyun için düşünürsem Intel bir tık önde gibi.

Yani hocam aynı fiyata AMD vs Intel işlemci oyun için Intel mi alınmalı? Videoda renderde fark açan AMD fakat ben oyun için düşünürsem Intel bir tık önde gibi.

Intel oyun tarafında çoğu yerde daha önde farkla, ancak AMD'nin önce geçtiği oyunlarda AMD çok az fark atabilmiş. Yine de 3600XT alırdım, boşuna Intel'deki gibi Z serisine para vermeye gerek yok, B450M'imi alır otururdum aşağı.

Intel oyun tarafında çoğu yerde daha önde farkla, ancak AMD'nin önce geçtiği oyunlarda AMD çok az fark atabilmiş. Yine de 3600XT alırdım, boşuna Intel'deki gibi Z serisine para vermeye gerek yok, B450M'imi alır otururdum aşağı.

Peki hocam ileride video çekmeyi düşünsem yani çok fark etmez ama OBS ile çekip oynanış videosu veyahut ilk bakış gibi videolar düşünüyorum bu yönden AMD mi tercih edilmeli?

relative-performance-games-1280-720.png

cinebench-multi.png

3600X'den farkı yok. 3600 alıp bir tık oc yapılmış bir işlemci gibi.

Geri
Yukarı