Ryzen 5 5600 AIDA64 testinde 92 derece

nuvxhlm

Picopat
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2024-01-12 022645.png

Değerler bu şekilde. Kasam mesh, camını çıkardım. Her yerden hava alıyor. Alt tarafta değil. İşlemci fanım stok fan. Herhangi bir ayar yapmadım. İşlemci için değerler normal mi?

Eki Görüntüle 2081977

Değerler bu şekilde. Kasam mesh, camını çıkardım. Her yerden hava alıyor. Alt tarafta değil. İşlemci fanım stok fan. Herhangi bir ayar yapmadım. İşlemci için değerler normal mi?
Soğutucu alana kadar core boost performance ayarını biostan kapatıp serin serin kullanabilirsiniz hocam. En az 20-30 derece oynar.

Eki Görüntüle 2081977

Stok fanda çok normal. Ben Snowman M200 combo kullanıyorum 60 üstüne çıkmıyor. Fakat fanın satışı şu an mevcut değil.

Hocam soğutucu alana kadar undervolt mantıklı. Arkadaşım AG400 soğutucu ile 4.8GHz de 1.2v, 4.6GHz de 1.12v veriyor. Sizde 4.6 da 1.12'yi ya da 4.45 GHz'e sabitleyip 1.12'den daha düşük verebilirsiniz. Eğer silikon kalitesi konusunda sorun çıkmazsa bence 4.6 da bile CPB açık halinden daha serin çalışacaktır.

Stok fanda çok normal. Ben Snowman M200 combo kullanıyorum 60 üstüne çıkmıyor. Fakat fanın satışı şu an mevcut değil.
Hocam combo dediğiniz ürünün normalinden farkı var mı? Düz m200 291 tl den başlıyor.

Stok fan ile normal. Yeni bir soğutucu alana kadar undervolt yapıp kullanmanız lazım. İmkanınız varsa soğutucu hemen alın.

O zaman da performans çok düşüyor. Sanırsam undervolt yapacağım.

Turbo Boost kapatın isterseniz işlemci agresif çalışıyor dengeli veya kapalı yapınca sıcaklık fark eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı