Ryzen 5 5600X 96-97 dereceye çıkıyor

Merhaba, iyi Sosyaller.

Yakın zamanda yeni bir sistem topladım. Ryzen 5 5600X işlemci ve RTX 3070 Ti ekran kartı mevcut. Soğutma olarak Corsair marka bir sıvı soğutma kullanıyorum. Demem o ki sistem gayet yeterli bir sistem fakat işlemci sıcaklığı bazen kafasına göre 96 97 dereceye dayanıyor. BIOS'tan Core Performance Boost'u kapatmama rağmen sorun devam ediyor. Birçok driver denedim fakat bir sonuca varamadım. Core Temp uygulamasından baktığımda işlemci MHz'i 8000'leri görüyor. Yani anladığım kadarıyla kendi kendine aşırı şekilde overclock yapıyor fakat BIOS'tan overclock yapılan ayarları kapatmıştım.

Sorun hakkında başka bir fikri veya çözümü olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
Herşey sorunsuz çalışıyor mu? Teknik bakımdan ona bir bak ayrıca BIOS'un güncel olmaması ÇOK saçma sorunlara sebep olabiliyor.

En fazla iki dakikanızı alacak. Şu HWiNFO uygulamasını indirip sıcaklıkları kontrol eder misiniz? @SIMSEEK
hwinfo bu şekilde gözüküyor ama şu an boşta çalışıyor. Tekrardan oyuna, adobe programlarına girip tekrar deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    458,5 KB · Görüntüleme: 41
hwinfo bu şekilde gözüküyor ama şu an boşta çalışıyor. Tekrardan oyuna, adobe programlarına girip tekrar deneyeceğim.
Açılırken yalnızca sensör seçeneğini seçerek açın.

Geri
Yukarı