Ryzen 5 5600X için 3000 TL soğutma önerisi

mahmuttumuttt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, öylesine can sıkıntısından GTA 5 hikaye modu yapayım dedim ve oyunda arada sırada anlık FPS düşüşleri oluyordu. Düşüş dediğim 10-15 falan. İşlemci ısımı kontrol ettiğimde 90 95 derecelerde olduğunu gördüm. Ekran kartı 65'i geçmedi ama. İşlemcim R5 5600X, ekran kartı Palit RTX3060 Ti, kasamda darkFlash dlx 21 modeli. Sorun işlemci fanında mıdır? Başka bir sorun olabilir mi? Bir de sizce sıvı soğutmaya mı geçmeliyim yoksa kaliteli bir hava soğutma mı? Maksimum bütçem 3000 civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemci için aşağıdaki gibi hava soğutma yeterli geliyor.

He ileride işlemci yükseltecekseniz aşağıdaki ürünün fiyatı ve performansı çok güzel.

Tavsiyeler için teşekkür ederim. NZXT'nin soğutucuları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Göze çok hoş gözüküyorlar.

Tavsiyeler için teşekkür ederim. NZXT'nin soğutucuları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Göze çok hoş gözüküyorlar.
Markadan ziyade bütçeye göre alınabilecek performansa bakılmalıdır. NZXT'nin çoğu soğutucusu pahalı. Performansları güzeldir ama işlerini daha ucuza yapan kaliteli soğutucular bulunuyor.

Şiddetle tavsiye ederim bende ryzen 5 5600x ile oynuyorum ısısı %50 i geçtiği hiç görmedim ve yüklü oyunlar oynuyorum

God of war
Cyberpunk 2077
Red dead redemption 2
Assassin's creed odyssey

Hocam bence ID Cooling SE-224 XT gibi kule tipi bir soğutucu almak işinizi fazlasıyla görecektir.
Açıkçası hocam kule tipi çok içime sinmiyor nedense araştırdıktan sonra yeterli olacağını gördüm ancak içimde hep bir sıvı soğutucu diyor.
Markadan ziyade bütçeye göre alınabilecek performansa bakılmalıdır. NZXT'nin çoğu soğutucusu pahalı. Performansları güzeldir ama işlerini daha ucuza yapan kaliteli soğutucular bulunuyor.
Anladım hocam teşekkür ederim gerçekten de tavsiyeniz için.

Bir de soğutucu aldıktan sonra termal macun yenilememe gerek var mı yoksa soğutucuya sürülü şekilde vs. yanında yollarlar mı?

Bir de soğutucu aldıktan sonra termal macun yenilememe gerek var mı yoksa soğutucuya sürülü şekilde vs. yanında yollarlar mı?
Önceden kalan macunu temizleyin tabii. Soğutucularda macun sürülü gelir. Bazılarının yanında tek kullanımlık macun dahi sunulur.

Geri
Yukarı