Ryzen 5 5600X için soğutma önerisi

barly

Femtopat
Daha fazla  
Valorant'ta CBP ayarı kapalı 60-65 derecelerde geziyorum. Stock fanla CBP ayarı açık 80-85, CBP ayarını açıp 60-70 derecelerde çalıştıracak bir soğutucu arıyorum. Sessiz olsun ama çok sessiz olmasına da gerek yok. Soğutucu tipi fark etmez. Sıvı, kule, hava... İş görsün, çok sesli olmasın, yeter. Bütçe belirlemedim. 300'lük işimi görürse o olur, 600'lük işimi görürse o olur. ARGB olursa iyi olur. Kasa: Corsair Spec Delta 05 RGB
Anakart: ASUS B450M-K II
RAM: Crucial Ballistix (8x2) 16 GB 3600 MHz

Valorant'ta cbp ayarı kapalı 60-65 derecelerde geziyorum. Stock fanla cbp ayarı açık 80-85, cbp ayarını açıp 60-70 derecelerde çalıştıracak bir soğutucu arıyorum. Sessiz olsun ama çok sessiz olmasına da gerek yok. Soğutucu tipi fark etmez. Sıvı, kule, hava... İş görsün, çok sesli olmasın, yeter. Bütçe belirlemedim. 300'lük işimi görürse o olur, 600'lük işimi görürse o olur. ARGB olursa iyi olur. Kasa: Corsair Spec Delta 05 RGB.
Anakart: ASUS B450M-K II.
RAM: Crucial Ballistix (8x2) 16 GB 3600 MHz.

Bu var ama a-RGB olanı bitmiş.

+
O işlemci için gayet yeterli olacaktır, hem bütçenize de uygun.

Ekonomik bir şey arıyorsan Snowman T6 Ultra öneririm stock fanla 75 80 derece gören işlemcim 10 dakika stres testinde 65 derece görüyor. Hepsiburada yeni hesap 150 TL üzeri 50TL indirim ile 170TL'ye almıştım.

Dostum ben Cooler Master Masterliquid 120mm Max 75-80 gördüm RPM 1200 civarında sessiz sakin bir şekilde ama 1800 RPM de kafa ütüleme derecesinde 65 dereceleri görüyordum Max 70 oyuna göre sonra dedim böyle olmaz
ARCTIC Liquid Freezer II 360 RGB - Siyah, ACFRE00097A : Amazon.com.tr: Ev ve Yaşam bunu aldım 700 RPM de 50-60 arası değişkenlik gösteriyor muhtemelen voltaj düşürüp belli bir değere sabitlesem daha da düşük dereceleri görürüm gibi geliyor ama OC yapmıyorum böyle daha rahat gerek yok anlam veremediğim bir şekilde OC de çok fazla etki etmiyor.
kuzenimin kasası küçük olduğu için ona bundan aldık ARCTIC Liquid Freezer II 240 A-RGB – Çok Uyumlu Hepsi Bir Arada CPU AIO Su Soğutucu, A-RGB, Intel ve AMD ile Uyumlu, Verimli PWM Kontrollü Pompa, Fan hızı: 200 – 1800 RPM : Amazon.com.tr: Ev ve Yaşam videoalrdan baktığım kadarıyla yeterli 240 mm

Güzel diyolar buna hep ama bana bi tık pahalı geliyo 500 tlye bunu alcağıma 200-300 daha koyar sıvı soğutma alırım yanlış mı düşünüyorum bu soğutucu sıvılardan daha sessiz ve performanslı mı?
Tekrardan merhaba,bugün sipariş edeceğim artık işlemci soğutucuyu max bütçe 750 tl.Sıvı soğutma veya hava soğutma fark etmez az ses çıkaran CBP ayarı açtığımda 60-70 derecelerde gezinecek performanslı bir soğutucu arıyorum.Ben ID-COOLING AURAFLOW 240MM SIVI SOĞUTMA ile Arctic Freezer Duo e-Sports arasında kaldım aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? Başka önerileriniz var mı lütfen yazarsanız sevinirim.

İşlemci : Ryzen 5 5600X
Kasa: Corsair Spec Delta 05 RGB
Anakart: ASUS B450M-K II
RAM: Crucial Ballistix (8x2) 16 GB 3600 MHz
+
O işlemci için gayet yeterli olacaktır, hem bütçenize de uygun.
Sizin dediğinizi aldım boşta CBP Kapalı 55 derecede gezerken CBP açık 45 derecede geziyorum artık.Boşta oyunda ise CBP kapalıyken 60-65 civarıydı CBP açtım bu soğutucuyla 65-70 ben gayet memnun kaldım.Sesi için pek bir şey söyleyemeyeceğim çünkü 2. fanı takmak için bi fan yuvası boşalttım fanların hepsini psuya bağladım diğer fanlar tam devir çalıştığı için işlemci sesini pek ayırt edemedim,fakat çok sesli değil kulaklık taktığınızda gidiyor ama kulaklık takılı değilken bi tık rahatsız edebilir.Genel anlamda 20-30 derece düşürdü ve memnun bıraktı beni açıkçası montajıda kolaydı ayrıca.Önerin için teşekkür ederim.Tavsiye de ederim 360 tl'ye mal oldu 500e çıkıp arctic due esports almayacaksanız en iyi tercih bu bana göre.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı