Ryzen 5 5600X ile RTX 3060 vs 6600 XT

Kyuasra

Picopat
Ryzen 5 5600X ve RTX 3060 12 GB mı yoksa Ryzen 5 5600X RX 6600 XT 8 GB mı?
Bilgisayarı genelde oyun için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
6600XT saf kas gücü olarak daha güçlü bir kart fakat NVIDIA teknolojileri AMD'den önde, bu arada VRAM 12 GB günümüz için çok olabilir fakat ben bir kart alacağım bana 10 yıl gitsin düşüncen varsa önümüzdeki yıllarda VRAM konusu ne olacak belli değil ona göre değerlendir derim 2 yılda bir upgrade yaparım dersen farklı ben 10 yıl hiç dokunmayacağım dersen farklı düşünmen lazım.

6600XT saf kas gücü olarak daha güçlü bir kart fakat NVIDIA teknolojileri AMD'den önde, bu arada VRAM 12 GB günümüz için çok olabilir fakat ben bir kart alacağım bana 10 yıl gitsin düşüncen varsa önümüzdeki yıllarda VRAM konusu ne olacak belli değil ona göre değerlendir derim 2 yılda bir upgrade yaparım dersen farklı ben 10 yıl hiç dokunmayacağım dersen farklı düşünmen lazım.

Almışken 10 yıl götürsün diye düşünüyorum 6600 XT götüremez mi?

Hangi oyunları oynayacağına bağlı. Hep 3A oynarım diyorsan hiçbir kart götürmez 10 yıl. İki kart arasından da 6600 XT almanı öneririm. 6600 XT'nin eskidiği yerde 3060 çoktan eskimiş olacak zaten. Yani pek VRAM matematiği yapmanın anlamı yok.

Al dostum sıkıntı olmaz 8 GB pek bir sorun çıkartacağını sanmıyorum ama dediğim gibi 5 yıl sonra acayip şeyler olur 12-16-24 GB VRAM'e ihtiyaç olur orasını bende kestiremiyorum FPS'yi dert eden birisi değilim ben ama şu bilgisayar işinde her zaman fazlasını alacaksın uzun yıllar günü kurtarsın kafasıyla gittikçe cebimden daha fazlası çıktı bir kere al her şeyin fazlasını al.

Hangi oyunları oynayacağına bağlı. Hep 3A oynarım diyorsan hiçbir kart götürmez 10 yıl. İki kart arasından da 6600 XT almanı öneririm. 6600 XT'nin eskidiği yerde 3060 çoktan eskimiş olacak zaten.

Hocam genelde Valorant ama Epic Games hesabımda Control, Watch Dogs gibi oyunlar var öyle yüksek bir sistemim varken deneyeceğimi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı